Quantcast

Nenorėjo gydytis jaunesnė – operuota senatvėje

"Auglys buvo net 25 cm skersmens. Jis buvo užėmęs visą pilvo ertmę, todėl pašalinti minimaliai invazyviai laparoskopu nebebuvo jokių galimybių", – aiškino chirurgas Z.Urniežius.

Amžius – ne kliūtis

Medikai apgailestauja, kad vyresnio amžiaus žmonės dažnai vengia  chirurginio gydymo.

"Esame išoperavę ne vieną ir ne du garbaus amžiaus pacientus.  Neseniai laparaskopiniu būdu išoperavome 93 metų moterį, kuriai teko pašalinti tulžies pūslę. Turėjome ir 92 metų pacientą su kraujuojančia skrandžio opa. Vyresnio amžiaus žmonės dažnai mano, kad jiems jau per vėlu padėti, tikisi, kad visas savo ligas nusineš į kapus. Tokiems ligoniams visada sakau, kad ne amžius, o žmogaus fizinė sveikata yra pagrindinis kriterijus", – teigė Z.Urniežius.

Jis yra pastebėjęs, kad ne vieno jauno žmogaus sveikata yra prastesnė nei pagyvenusio. Gydytojas atkreipė dėmesį ir į ligos  tapatinimą su skausmu. Kai šis nepakeliamas, manoma, kad liga kelia pavojų gyvybei ir tada važiuojama pas gydytojus.

"Įvairūs anatominiai kūno pakitimai, pavyzdžiui, užčiuopiami ir net matomi augliai, ryškiai išsiplėtusios venos, vos po drabužiais telpančios pilvo išvaržos skausmo nesukelia, bet tai yra sunkių ligų išraiška, – atkreipė dėmesį gydytojas Z.Urniežius. – Žmogus pripranta prie tokių pokyčių ir ligą vilkina, bet pavėluotai pradėtas gydymas būna ilgesnis ir sunkesnis."

Chirurgas pataria nelaukti

Dar daug kas įsivaizduoja, kad po operacijos lieka didelis pjūvis, ji sukelia didelį skausmą, netenkama daug kraujo.

"Dėl to bandoma gydytis tepaliukais, tabletėmis, burtais ir dar bet kuo, o operuotis ryžtamasi tik tada, kai sveikata visai pašlyja. Ilgus metus kentėjęs ligonis vis tiek atsidurs ant operacinio stalo, patirs sudėtingą ir rizikingą operaciją ir sunkų pooperacinį laikotarpį", – išvadą pateikė chirurgas Z.Urniežius.

Laiku diagnozavus ligą operaciją galima atlikti minimaliai invaziniais būdais, be didelių pjūvių. Tai sumažina skausmą, infekcijos tikimybę, nelieka randų, žmogus greičiau grįžta į jam įprastą gyvenimą.

"Planinės operacijos beveik visada atliekamos laparoskopiškai, o dėl nepagrįstų baimių ar kitų priežasčių įsisenėjusios ligos baigiasi įvairiai. Nuoširdžiai patariu žmonėms nelaukti", – ragino Respublikinės Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas Z.Urniežius.

Per metus – 7 tūkst. operacijų

Ligonius konsultuoja ir operuoja įvairių sričių chirurgijos specialistai: pilvo chirurgai, bendrieji chirurgai, kraujagyslių chirurgai, ortopedai-traumatologai, plastikos chirurgai, otolaringologai, akių chirurgai, ginekologai, urologai.

Respublikinėje Kauno ligoninėje sukaupta didelė chirurginio darbo patirtis: per metus atliekama iki 7 tūkst. operacijų.

Daugiausia atliekama minimaliai invazyvių pilvo organų laparoskopinių operacijų dėl tulžies pūslės akmenligės, pilvo sienos išvaržų; endoskopinių operacijų – dėl virškinamojo trakto auglių.

Atliekamos ortopedinės artroskopinės, laparoskopinės ginekologinės, radiodažnuminės, lazerinės kojų venų operacijos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal geriau, bet ramiau

Gal geriau, bet ramiau portretas
Senatvėje operuotis nebaisu, gal?Nu neatsigaus po narkozės.Tai gi juk 92.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių