Rumunija ir Lenkija tikisi, kad Švedija ir Suomija galės įstoti į NATO, nepaisant Turkijos prieštaravimų, penktadienį pareiškė Stambule apsilankę šių šalių užsienio reikalų ministrai.
Turkija teigia, kad savo prieštaravimų Suomijos ir Švedijos stojimui į NATO atsisakys tada, kai šios Šiaurės šalys imsis konkrečių veiksmų ir nutrauks savo tariamą paramą teroristinėms grupuotėms, pareiškė turkų užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu, kurį cituoja agentūra „Reuters“.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ketvirtadienį paragino Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą (Redžepą Tajipą Erdohaną) „gerbti suverenų Suomijos ir Švedijos pasirinkimą“ stoti į NATO.
Turkija trečiadienį pareiškė, kad Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO procesas bus paralyžiuotas, jeigu šios Šiaurės šalys nesiims veiksmų dėl Ankaros išsakytų nuogąstavimų dėl saugumo.
Švedija nefinansuoja ir neapginkluoja teroristinių organizacijų, trečiadienį pareiškė ministrė pirmininkė Magdalena Andersson (Magdalena Anderson), turėdama galvoje Turkijos nepritarimą šalies narystei NATO dėl kaltinimų parama kurdų kovotojų grupuotėms.
Prašymus dėl narystės NATO pateikusios Švedija ir Suomija dalyvaus kitą mėnesį Madride vyksiančiame Aljanso viršūnių susitikime, antradienį pranešė Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas).
Švedija ir Suomija šią savaitę siųs delegacijas į Ankarą, tikėdamosi išspręsti nesutarimus su Turkija, kuri nepritaria jų siekiui įstoti į NATO, antradienį pranešė Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto (Peka Havistas).
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) paragino švedų premjerę Magdaleną Andersson (Magdaleną Anderson) imtis „konkrečių priemonių“, jog šalyje būtų nutraukta parama „teroristinėms grupuotėms“.