Laukėme sunkios žiemos su stresą ir sumaištį keliančiais išbandymais energetikoje. Sumaišties beveik nebuvo, nes iš dalies pasisekė – nežiemiška šiluma mus aprūpino visuotiniu atšilimu sergantis klimatas.
Klaipėdoje Taikos pr. 21A namo vienos laiptinės gyventojai nežinojo, ko griebtis – kelias dienas būta problemų dėl šildymo. Žmonės tikino, kad esą susidūrė su namo administratoriaus abejingumu, ir sakė, kad ankstesnis namo prižiūrėtojas problemas spręsdavo greičiau.
Trumpalaikių biokuro sandorių kaina Lietuvoje šiuo metu siekia 27,74 euro už megavatvalandę (MWh) – 43,3 proc. mažiau nei pernai rugsėjį, dėl to gyventojai gali tikėtis 10–15 proc. mažesnių sąskaitų už šildymą, pirmadienį pranešė energijos išteklių biržos operatorė „Baltpool“.
Vidutinė elektros kaina Lietuvoje per savaitę padidėjo 31,4 proc., gamtinės dujos Nyderlandų TTF prekybos taške pigo 5,5 proc., penktadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Vilniečių vasario mėnesio sąskaitos už centralizuotą šildymą bus mažesnės nei prieš mėnesį ir prieš metus, pranešė bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT).
Pernai gyventojų kompensacijoms už šildymą valstybė išleido tris kartus daugiau nei ankstesniais metais – beveik 73 milijonus eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad kompensacijų prašo ne tik pensininkai ar socialiai pažeidžiami, bet ir vis daugiau dirbančiųjų. Parama pasinaudojo apie 360 tūkstančių gyventojų, kiti dar nežino, ar ją gaus. Savivaldybės nespėja nagrinėti prašymų, pasakojama LNK reportaže.
Kaip sostinės gyventojams sekasi gauti kompensacijas už šildymą – pokalbis Vilniaus savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus atstove Viktorija Filipovaite.
Vilniaus mieste šildymo kompensacijų prašo 60 tūkst. gyventojų, tačiau kol kas savivaldybė išnagrinėjo tik pusę prašymų, todėl kai kuriems gyventojams kompensacijų tenka laukti ne vieną mėnesį.