Kultūros laivas „Nemuno 7“ pasirengęs išplaukti į naująjį sezoną. Jo atidarymas skelbiamas gegužės 27 d. 22.30 val., iškart po tradicinio Zapyškio aitvarų festivalio „Tarp žemės ir dangaus“.
Nors daugeliui Lietuvos gyventojų, kurie atsinaujina daugiabučius, didžiausiu privalumu išlieka padidėjęs pastato energijos efektyvumas, leidžiantis sumažinti sąskaitas, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė atkreipia dėmesį, jog vis daugiau dėmesio jie skiria ir vizualiniam pastato patrauklumui.
Šventoji Dvasia, anot vieno garsiausių Jungtinės Karalystės fiziko, teologo ir Anglijos bažnyčios kunigo Johno Polkinghorno (1930–2021), veikia kaip subtilus ir kantrus grynos informacijos inkliuzas į žmogaus ir žmonijos sąmonę. Vienas iš Trivienio Dievo asmenų, Šventoji Dvasia, yra tai, kas įkvepia ir nebyliai veda, bet niekada nesikiša į laisvą žmogaus apsisprendimą ar į jo pasirinkimų priėmimo procesą.
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslo prodekanė Aušra Mlinkauskienė sako, kad suderinti naujų statinių statybą su kultūros paveldu yra svarbus iššūkis daugeliui miestų.
Geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais galima vien tik lėtai pasivaikščiojus miestų gatvėmis ir gerai įsižiūrėjus į namų fasadus. Pasak architektūros istoriko Vaido Petrulio, išmokus tinkamai „skaityti“ fasadus atsiveria visuomenės gyvenimo peizažai.
„Architektūra – būdas ateities kartoms perduoti vietos atmintį. Tačiau mums dažnai norisi nepatogų pastatą tiesiog nugriauti ir užmiršti su juo susijusią istoriją“, – sako architektas Tsuyoshi Tane.
Per Lietuvą keliaujantis festivalis „Nepatogus kinas“ Kaunui šiemet skiria ypatingą dėmesį. „Mes norim, kad žiūrėtum filmus modernistiniuose pastatuose“, – kviečia organizatoriai ir 2022-ųjų Europos kultūros sostinėje pristato ypatingą programą, o savo žiūrovus iš visos Lietuvos kviečia spalio savaitgalius praleisti Kaune.