Seimas turės nuspręsti, ar Lukiškių aikštė pakeis šeimininką

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad dar šis kadenciją baigiantis Seimas priims Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios užtikrins Lukiškių aikštės perdavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

„Šitas sprendimas turėtų būti įstatymu įformintas. (...) Įstatyme būtų labai aiškiai apibrėžta, kas valdo šitą aikštę. Jeigu įstatyme to neapibrėšime, o būtų sprendimas nutraukti panaudos sutartį su Vilniaus savivaldybe, būtų teisminiai procesai. Mes aiškiai supratome, kad, jeigu padarysime tą Seime, tai jokių teisminių procesų nelieka“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Nors įstatymo pataisas planuojama priimti dar šios kadencijos Seime, R. Karbauskis sako, kad skubos tvarkos šiam projektui priimti nebus taikoma.

R. Karbauskis ketvirtadienį ketina pateikti parlamentui Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios užtikrins Lukiškių aikštės perdavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

Pagal siūlomą projektą, „Lukiškių aikštę Vilniuje panaudos teise neatlygintinai valdo ir ja naudojasi biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras“.

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas siūlė Seimui išbraukti šį klausimą iš ketvirtadienio darbotvarkės, nes „ne laikas daryti invazijas į savivaldą“. Jis piktinosi, kad puolama taisyti ką tik įsigaliojusį įstatymą. Tačiau šis siūlymas nesulaukė parlamentarų pritarimo, nes už projekto išbraukimą balsavo 33 Seimo nariai, prieš buvo 29,  susilaikė 22 tautos atstovai.

„Seimas įstatymu apibrėžė memorialinį Lukiškių aikštės statusą bei nustatė jos tvarkymo principus, kurie prioritetą suteikia laisvės kovų įamžinimo, o ne rekreacinei aikštės funkcijai. Dėl to yra manytina, kad ne Vilniaus miesto savivaldybė, o biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, kuriam priklauso šalia Lukiškių aikštės esantis Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, būtų labiau tinkamas šios aikštės valdytoju“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad poreikis ieškoti aikštei naujo šeimininko kilo po to, kai Vilniaus miesto meras liberalas Remigijus Šimašius laisvės kovas ir žmonių kančią bei mirtį menančioje aikštėje, prieš pat KGB rūmus, visai vasarai įrengė pliažą ir jo neiškėlė net įsigaliojus Seimo priimtam įstatymui.

Įstatymo pataisas dėl Lukiškių aikštės savo parašais parėmė Seimo „valstiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, „socialdarbiečių“ frakcijų atstovai.

Šiuo metu aikštė priklauso valstybei ir panaudos teise valdyti ji yra patikėta Vilniaus miesto savivaldybei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kolukio pirmininkas Karbauskis pavaro

Kolukio pirmininkas Karbauskis pavaro portretas
Kolukio pirmininkas Karbauskis neblogai pavaro. Seniau Karbauuskio tevas komjaunuolis stribas atiminedavo ir nacionalizuodavo privacias valdas perduodant jas kolukiui, dabar jo sunus nacionalizuoja privacia vilnieciu zeme “perduodant” ji kazkokia, “genocido” centrui. Kolukiietis geriau savo prostitute Kildisiene rupintusi, o ne vilnieciu gerbuviu.

Anonimas

Anonimas portretas
jie neturi ko veikti

as

as portretas
grei ir LIETUVA atiteks zydams
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių