Quantcast

Kaip nutraukiant darbo sutartį neprarasti sukauptų atostogų?

  • Teksto dydis:

Atostogos – ne tik teisė, bet ir pareiga. Tai patvirtina ir nuo gruodžio 1-osios įsigaliojusi nauja nepanaudotų atostogų kompensavimo tvarka – nuolat „pamirštantiems“ pailsėti darbuotojams iškyla grėsmė ilgus metus kauptas atostogas prarasti. Taip sako VU Teisės fakulteto docentė dr. Daiva Petrylaitė.

„Dirbant reikėtų nepamiršti poilsio laiko. Dabar kai kurie darbuotojai yra labai sunerimę, nes Lietuvoje pirmą kartą įsigaliojo pakeitimas, kuriuo įvedamos nepanaudotų atostogų kompensavimo „lubos“. Kitaip tariant, darbuotojams, „pamirštantiems“ pailsėti, nutraukiant darbo sutartį bus kompensuojamos ne visos sukauptos atostogos, o tik priklausančios už paskutinius trejus metus“, – aiškina specialistė. 

D. Petrylaitės teigimu, nepailsėjęs darbuotojas labiau rizikuoja suklysti ir susižaloti, todėl įstatymu įvestos „lubos“ į darbą įnikusius žmones privers pailsėti bent kartą per trejus metus.

„Atostogos – ne tik teisė, bet ir pareiga. Mano nuomone, žmonės privalo pailsėti bent kartą per metus. Kasmetinių atostogų trukmė priklauso nuo įvairių faktorių, bet sukauptų poilsio dienų standartas yra 28 kalendorinės dienos“, – pasakoja teisininkė.

Anot specialistės, šis pokytis aktualus daugybei žmonių – dirbantiems pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojams, kitiems panašiais pagrindais dirbantiems asmenims.

Plačiau – vaizdo reportaže.



NAUJAUSI KOMENTARAI

LLL

LLL portretas
Atostogos darbuotojui suteikiamos darbdavio ir darbuotojo sutarimu. Tą straipsnelio autoriams derėtų nepamiršti. Jeigu darbdavys darbuotojo neišleidžia atostogų darbuotojui priimtinu laiku - darbuotojas atostogų neina. Taip ir susikaupia tos dienos. Tas apmokėjimo iki 3 m. ribojimas - žaidimas į vienus vartus - darbdaviui sutaupyti pinigus, darbuotojo sąskaita
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių