UEFA Supertaurėje su žiūrovais – „Bayern“ triumfas per pratęsimą

Daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų užsėdo kėdes Budapešto Ferenco Puškašo stadione, kuriame sprendėsi pirmojo Europos futbolo trofėjaus šį sezoną likimas – Vengrijos sostinėje buvo žaidžiamas UEFA Supertaurės susitikimas.

Pergalę ir titulą iškovojo Čempionų lygos nugalėtojai „Bayern“ žaidėjai, po pratęsimo 2:1 nugalėję Europos lygos laimėtoją „Sevilla“.

„Bayern“ tai – antra UEFA Supertaurė klubo istorijoje. Vienintelį kartą prieš tai bavarai šiose rungtynėse triumfavo 2013-aisiais.

Savo ruožtu Sevilijos komanda jau penktą kartą pralaimėjo UEFA Supertaurės rungtynes – vienintelį sykį andalūzai taurę virš galvų iškėlė 2006 m. nugalėję „Barcelona“.

Nors rungtynes aktyviau pradėjo „Bayern“ futbolininkai, pirmasis įvartis krito būtent į bavarų vartus.

Sužaidus 13 minučių Davidas Alaba pargriovė baudos aikštelėje Ivaną Rakitičių, o Lucasas Ocamposas pasinaudojo gautu šansu ir įmušė baudinį.

Persvarą andalūzai išlaikė tik kiek daugiu nei 20 minučių, kol po puikaus Roberto Lewandowskio perdavimo įvartį pelnė Leonas Goretzka.

Antrajame kėlinyje galimybių turėjo abi komandos – R.Lewandowskio pelnyto įvarčio praėjus 8 minutėms po pertraukos teisėjas neužskaitė dėl per VAR peržiūrą įžvelgtos minimalios nuošalės, o „Sevilla“ futbolininkai už galvų ėmėsi 87-ąją minutę, kai nuostabaus šanso neišnaudojo Youssefas En-Nesyri – į greitą ataką pabėgęs marokietis nesugebėjo pramušti Manuelio Neuerio.

Dar geresnę progą „Sevilla“ puolėjas turėjo pratęsimo pradžioje, bet ir vėl situacijos laimėtoju tapo „Bayern“ vartininkas, „palikęs“ koją smūgio metu ir neįtikėtinai atrėmęs varžovo bandymą.

Galiausiai, pergalingą įvartį jau 103-ąją minutę pasiekė „Bayern“ saugas Javi Martinezas – po kampinio „Sevilla“ dukart apsigynė, bet trečiuoju mėginimu bavarų futbolininkas sugebėjo nukreipti kamuolį į vartus galva.

Finalą Budapešte po ilgos pertraukos galėjo stebėti ir žiūrovai. UEFA leido į rungtynes patekti po 7,5 tūkst. abiejų komandų aistruolių, kurie užpildė daugiau nei penktadalį 67 tūkst. vietų turinčio Ferenco Puškašo stadiono.