Quantcast

Seimo opozicijoje – ginčai dėl siūlymo šaukti neeilinę sesiją

Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nepritaria iniciatyvai šaukti neeilinę sesiją aiškintis, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui nebuvo nutekinta informacija apie tyrimą, bet kitos opozicinės frakcijos dar sieks kolegas perkalbėti.

„Didžioji dauguma opozicinių frakcijų pasisako už, darom pertrauką, formuluojam klausimus ir vėl jungiamės 12.30, galutiniams taškams, nes vienai frakcijai dar prireikė padiskutuot šiek tiek tarpusavy. Mes dėliojame darbotvarkę, vis tiek ketiname inicijuoti neeilinę sesiją. Ar mums tai pavyks, matysime, „valstiečiai“ dar svarsto, diskutuoja“, – BNS penktadienį po opozicinių frakcijų atstovų pasitarimo sakė socialdemokratų seniūnė Orinta Leiputė.

LVŽS anksčiau penktadienį išplatino pranešimą, kad neketina kreiptis į parlamento vadovybę dėl neeilinės Seimo sesijos sušaukimo, bet pritaria parlamentiniam tyrimui dėl galimai nutekintos informacijos K. Bartoševičiui – juo siūlo pradėti pavasario sesiją.

„Nenorime, kad galimos pedofilijos tyrimas virstų tik politikavimu prieš rinkimus. Šiuo metu labiausiai reikėtų nepakenkti tyrimui ir kiek įmanoma padėti teisėsaugai išaiškinti visas aplinkybes,“ – sako LVŽS seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Valstiečiai“ tvirtina, kad aiškintis aplinkybių, kuriomis K. Bartoševičius galėjo sužioti apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą, parlamentas turi imtis, bet frakcija nori „neskubėti, nepolitikuoti bei kruopščiai ir atsakingai pasiruošti komisijos darbui“.

„Seimo pavasario sesija turėtų prasidėti nuo specialiosios komisijos sukūrimo. Nutarta, kad šioje komisijoje dalyvaus Seimo nariai, turintys teisininko išsilavinimą, ir kiti į aplinkybes labiau įsigilinę frakcijos nariai. Jau dabar LVŽS pradeda ruošti planą, kokia apimtimi specialioji komisija turės dirbti“, – sakoma „valstiečių“ pranešime.

Nenorime, kad galimos pedofilijos tyrimas virstų tik politikavimu prieš rinkimus.

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas skaičiuoja, kad opozicinėms frakcijoms ir be „valstiečių“ gali pavykti sušaukti neeilinę sesiją, bet norėtųsi bendro opozicijos sprendimo.

„Nustebino kolegos, bet mes išdėstėme argumentus ir didelį nusistebėjimą, ir laukim jų galutinio sprendimo, kol kas („valstiečiai“ – BNS) pasakė, kad išgirdo, ir planuoja iki 12 valandos dar kartelį apsvarstyti“, – BNS sakė L. Savickas.

Sprendimą, ar inicijuoti neeilinę sesiją, opozicijos atstovai planuoja priimti penktadienį. Tam reikia surinkti ne mažiau kaip 47 Seimo narių parašus. Be 20 narių frakciją turinčių „valstiečių“ opozicija turi 45 atstovus, dar trys Seimo nariai priklauso Mišriai grupei.

Dar kartą susitikti nuotoliu priimti galutiniam sprendimui dėl neeilinės sesijos iniciatyvos opozicijos atstovai planuoja po vidurdienio.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija taip pat penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant išsiaiškinti, kas galėjo nutekinti K. Bartoševičiui informaciją apie jo atžvilgiu vykdomą tyrimą.

Socialdemokratai pareiškime prokuratūrai remiasi Baudžiamojo kodekso 247 straipsniu: „Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo“. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, pranešė partija.

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir konservatorių partijos vadovybė neišsklaidė abejonių dėl galimo slaptos informacijos nutekinimo.

„Klausimas, kaip K. Bartoševičius sužinojo apie vykdomą ikiteisminį tyrimą, lig šiol lieka neatsakytas. Tą pačią dieną, kuomet generalinė prokurorė informavo tik Seimo pirmininkę, K. Bartoševičius staiga atsisakė Seimo nario mandato – kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją būdamas komandiruotėje Čilėje. Taip jis išvengė Seimo Statute numatytos teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūros. Matyt, buvo siekiama, kad informacija apie skandalingą tyrimą dėl galimo vaikų prievartavimo išvis nepasiektų nei Seimo, nei visuomenės“, – pranešime cituojama V. Blinkevičiūtė.

Klausimas, kaip K. Bartoševičius sužinojo apie vykdomą ikiteisminį tyrimą, lig šiol lieka neatsakytas.

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė, jog generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.

Prokuratūros pranešimas paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino atsisakantis Seimo nario mandato, bet šį žingsnį aiškino asmeninėmis priežastimis.

Prokuratūra trečiadienį paskelbė apklaususi K. Bartoševičių ir pareiškusi jam įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis, kurie, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.NAUJAUSI KOMENTARAI

To JONAS

To JONAS portretas
Valstietis is kaimo palaiko valstiecius ;))) jonai, kaip su kolukiais, kaimieti? Dar vis “liandsbergas sugriove kolukius”? Ar “balsavau uz ck sekretoriu brazauski, dabar uz kolukio pirmininka karbauski”? Patvorinis meslas!

To jo

To jo portretas
O kam paleisti ta seima? Uztektu surinkti visus kairiuosius proletaro atstovus ir susaudyti. Ir viskas

onute

onute portretas
Žmonės sekim pavardes kas pasirašys Skvernialiui tai tikrai tokie patys kaip Bartaševičius Juk reikia juos visus išaiškinti
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių