Quantcast

N. Grunskienė: kreipimasis į Seimą dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės buvo suplanuotas

  • Teksto dydis:

Kreipimasis į Seimą dėl Kristijono Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės buvo suplanuotas, o siųsdama raštą Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ji nežinojo apie tuometinio Seimo nario pateiktą prašymą dėl mandato atsisakymo, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

„Tai buvo suplanuota, kadangi jau penktadienį pasakiau, kad toks raštas bus. Pirmadienį turėjau visuotinį prokurorų, visos prokuratūros bendruomenės susirinkimą, jis buvo nuotoliu. Tas raštas, kadangi jis buvo suplanuotas, jis buvo parengtas ir pasirašius jis buvo išsiųstas“, – trečiadienį LRT laidai „Dienos tema“ sakė N. Grunskienė.

Generalinė prokuratūra prieš savaitę pranešė, jog generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.

Tai buvo suplanuota, kadangi jau penktadienį pasakiau, kad toks raštas bus.

Prokuratūros pranešimas paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino atsisakantis Seimo nario mandato, bet šį žingsnį aiškino asmeninėmis priežastimis.

Prokuratūra trečiadienį paskelbė apklaususi K. Bartoševičių ir pareiškusi jam įtarimus dėl nusikaltimų prieš keturis asmenis, kurie, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.

„Daug yra suplanuota ikiteisminio tyrimo veiksmų, tyrimas tikrai vyks intensyviai, bet ne taip greitai, kaip visi tikisi. Jeigu visi tikisi, kad vasario ar kovo mėnesį byla bus perduota į teismą, tai tikrai galiu pasakyti, kad tai neįvyks, nes yra suplanuota daug ikiteisminio tyrimo veiksmų“, – per spaudos konferenciją žurnalistams trečiadienį sakė generalinė prokurorė.

Vėliau interviu LRT televizijai N. Grunskienė svarstė, kad ikiteisminis tyrimas gali trukti iki balandžio ar gegužės, šiuo metu ikiteisminio tyrimo veiksmai suplanuoti vasariui ir kovui.

„Šiuo metu yra suplanuoti veiksmai, jau pasikartosiu, ir planuoti, kada jie bus atlikti, yra labai sudėtinga. Kaip jau minėjau, jų metu dalyvaus ir pats įtariamasis, turi teisę dalyvauti ir jo pasirinktas gynėjas. Reikia derinti visas datas su proceso dalyviais. Planuočiau ne anksčiau kaip balandžio ar gegužės mėnesį, o gal net ir vėliau“, – kalbėjo N. Grunskienė.

Spaudos konferencijoje generalinė prokurorė patvirtino, kad apie keturis nukentėjusiuosius buvo žinoma viso ikiteisminio tyrimo metu. N. Grunsienė teigė negalinti pasakyti, ar nukentėjusiųjų bus daugiau: „Galbūt atsiras ir daugiau, galbūt kreipsis.“

Prokuratūra nekomentuoja, kokios pozicijos įtariamasis laikėsi per apklausą. Anksčiau K. Bartoševičius yra paneigęs jam mestus įtarimus.

Seimo opozicijai svarstant, jog informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą galėjo nutekėti ir būti perduota K. Bartoševičiui, generalinė prokurorė teigė negalinti „nei paneigti, nei patvirtinti“.

„Jūs aplinkybes žinote, o išvadas norėčiau, kad pasidarytumėte patys“, – kalbėjo N. Grunskienė.

Ji taip pat atmetė kritiką dėl delsimo anksčiau apklausti buvusį Seimo narį ir jam pareikšti įtarimus.

„Tas terminas buvo reikalingas tam, nes įtariamasis turi teisę į gynybą. Apklausos data ir laikas buvo derinami ne tik su įtariamuoju, bet ir su jo pasirinktu advokatu. Ir todėl buvo rasta tinkama data ir apklausa įvyko“, – teigė generalinė prokurorė.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, jam paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti su įpareigojimu nebendrauti su nukentėjusiais asmenimis bei dokumentų paėmimas.

Įtariamajam bei jo gynėjui pasirašytinai uždrausta teikti tretiesiems asmenims informaciją apie tyrimą ir jo duomenis nukentėjusiųjų teisių užtikrinimo tikslais.

Prokuratūra taip pat teigia neteiksianti detalesnės informacijos apie galimai įvykdytų nusikalstamų veikų aplinkybes, laiką, vietą, ryšį su įtariamuoju.NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Iškrypėlis tai ir rodo kos seimas Lietuvos

Itarus

Itarus portretas
Ziurekit, kad dar is Ciles policijos negautumet pranesimu apie nusikaltima...

Kada \\\\\.../////

Kada  \\\\\...///// portretas
izoliuos tą įtariamą pedofilą?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių