D. Grybauskaitės veiksmų planas dėl migrantų krizės: nepozuok prie tvoros, kurios neturi

Dvi kadencijas Lietuvai vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pateikė dėl nelegalios migracijos Lietuvai kylančių „egzistencinių iššūkių atrėmimui“ būtinų skubių veiksmų sąrašą.

Pirmuoju prioritetu prezidentė įvardijo skubų tvoros statybos poreikį pasienyje su Baltarusija.

„Pirma, skubus fizinio barjero statymas. 24 val. per parą 7 d. per savaitę ir nebijoti didesnių išlaidų. Jei reikia, koreguoti viešųjų pirkimų įstatymus ir procedūras“, – antradienį feisbuke rašė D. Grybauskaitė, kartu pabrėždama, kad politikams esant poreikiui nereikėtų bijoti koreguoti viešųjų pirkimų įstatymą.

„Būtina keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų, nes dabar kyla egzistencinis valstybės saugumo iššūkis“, – tvirtino prezidentė.

Visgi D. Grybauskaitė kartu atkreipė dėmesį, kad kol nėra pastatytas siena, pasienio apsaugai pasitelkiant kariuomenės pajėgumus iškyla ir ginkluotų konfliktų rizika.

Kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje labai pavojinga, nes tikėtini ginkluoti konfliktai. Ką gal ir norima išprovokuoti.

„Kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje labai pavojinga, nes tikėtini ginkluoti konfliktai. Ką gal ir norima išprovokuoti. Nesant nors kokio fizinio barjero neįmanoma įrodyti, kas peržengė sieną. Todėl ir nepaprastosios padėties įvedimas pasienyje be labai konkretaus apibrėžimo, kaip bus panaudojama kariuomenė, labai pavojingas karinio konflikto požiūriu“, – savo įžvalgomis dalinosi ji.

Prezidentė turėjo patarimų ir komunikacijos srityje. Pasak jos, politikams nereikėtų dalintis fotografijomis prie fizinio barjero, kuris dar nėra baigtas statyti.

„Nedaryti grubių ir reputaciją bei pasitikėjimą griaunančių komunikacijos klaidų. Nežadėk, ko negali įvykdyti. Pvz., nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi“, – pataria D. Grybauskaitė.

Nežadėk, ko negali įvykdyti. Pvz., nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi.

Prezidentė taip pat pateikė patarimų dėl nelegalių migrantų grąžinimo į kilmės šalis. Jos nuomone, apie neteisėto sienos kirtimo pasekmes būtina aktyviai komunikuoti užsienio spaudoje ir internetinėje erdvėje, o su ES ir NATO partneriais siekti „ardyti nusikalstamus žmonių gabenimo tinklus“. D. Grybauskaitė taip pat siūlo Lietuvai inicijuoti ES migracijos politikos pokyčius.

„Siūlyti ir teikti konkrečius pasiūlymus kartu su kitomis ES šalimis skubiai keisti ES migracijos politiką. JT pabėgėlių konvencijos interpretacijos ES jau taip išplėstos, kad daro pačią ES nesaugia“, – įsitikinusi ji.

Taip pat, prezidentės nuomone, būtina skirti dar daugiau dėmesio krovinių iš Baltarusijos patikrai.

„Krovinių judėjimas iš Baltarusijos turi būti ypatingai tikrinamas arba net stabdomas. Buvo pažadėta į Lietuvą organizuoti didelius kontrabandos, migrantų srautus ir net reaktyvines medžiagas. Kol kas pažadai vykdomi. Todėl trąšų gabenimas traukiniais ir vilkikais iš Baltarusijos turi būti nuodugniai tikrinami ar net ribojami“, – feisbuke rašė D. Grybauskaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

zemaitis

zemaitis portretas
tegul i duju laiva visus emigrantus susodina juk nereikaligas

to >kvailys?

to >kvailys? portretas
Galbūt jam galimai gazopromas moka pensiją?

D.Grybauskaitė buvo labai gera prezidentė

D.Grybauskaitė buvo labai gera prezidentė portretas
Kiek pamenu, prezidentės Grybauskaitės dėka buvo grąžintas 9 proc. PVM daugiabučių šildymui,nors tuometinė Skvernelio-Karbauskio valdžia iš pradžių berods padidino PVM šildymui iki 21 proc.
VISI KOMENTARAI 65
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių