Taršą Kuršių mariose likviduos gelbėtojai

Keičiama taršos likvidavimo Kuršių mariose schema – nuo šios veiklos išlaisvinami tiesiogiai sieną nuo emigrantų turintys saugoti pasieniečiai.

Veikė gana efektyviai

Iki šiol kaip pagrindinės Kuršių marių taršos likvidavimo pajėgos buvo nurodomos Lietuvos kariuomenė ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Tai kėlė tam tikrų klausimų, kodėl pasieniečiai turi užsiimti taršos likvidavimu? Atsakymas paprastas – pakrančių apsaugos tarnyba turėjo gana sekliuose Kuršių marių vandenyse arba ant ledo galinčių plaukioti ar judėti laivų. Todėl ji gana efektyviai galėjo vykdyti tiek žmonių paiešką ir gelbėjimą, tiek teršalų likvidavimą.

Kiek kitokia veiklos schema yra Klaipėdos uoste, kur viskuo rūpinasi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Taip pat ir Baltijos jūroje, kur pagrindines koordinavimo funkcijas vykdo Lietuvos kariuomenė, o tiksliau, Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų paieškos ir gelbėjimo koordinacinis centras.

Taršos likvidavimo technika

Dabar tą schemą, kai pasieniečiai užsiima žmonių paieška ir teršalų likvidavimu, planuojama iš esmės keisti. Teršalus likviduos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba.

Ši tarnyba kol kas beveik neturi nei Kuršių marioms pritaikytos paieškos, nei teršalų likvidavimo technikos – laivų.

Ši tarnyba kol kas beveik neturi nei Kuršių marioms pritaikytos paieškos, nei teršalų likvidavimo technikos – laivų.

Nurodyta, kad ji turi du 6,5 metro ilgio jūrinius katerius ir jai skirtą pakrančių apsaugos rinktinės katerį "Lamor 6500".

Numatyta, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba į pagalbą galės pasitelkti tiek kariškius, tiek Klaipėdos uosto tarnybas, tiek pamario savivaldybes.

Daugiausia įvairios teršalų likvidavimo technikos turi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Tarp jų ir dvi baržas, 6 jūrinius katerius "Zunda", naftos produktų rinktuvų, boninių užtvarų, specialių traktorių, siurblių.

Nemažą kiekį įvairios naftos produktų surinkimo ir gelbėjimo įrangos, įskaitant laivą "Šakiai", turi ir Lietuvos kariuomenės teršimo incidentų jūroje likvidavimo padalinys.

Šiek tiek teršalų likvidavimo technikos ir priemonių yra ir Neringos savivaldybėje, kuri nuo seno stengėsi savo pakrantes saugoti nuo galimos taršos iš Kuršių marių.

Galės kviesti pasieniečius

Teršalų likvidavimo operacijas Kuršių mariose organizuosianti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba prireikus į pagalbą galės kviestis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos turimus laivus ir kitą techniką.

Numatyta, kad, kai reikalinga žvalgyba iš oro, į pagalbą galės būti kviečiami ne tik pasieniečių Aviacijos valdybos budėtojai, bet ir Lietuvos kariuomenės oro žvalgybos dalinys.

Išlaisvinti Valstybės sienos apsaugos tarnybą nuo papildomos funkcijos rūpintis ir Kuršių marių teršimo likvidavimo darbais nuspręsta, kai į Lietuvą iš Baltarusijos ėmė plūsti migrantai.

Pasieniečių nebeapkrauti papildomomis funkcijomis svarbu ir todėl, kad Kuršių marios yra kaimynystėje su Rusija, kurios santykiai su kaimyninėmis šalimis pastaruoju metu  nedraugiški.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alio

Alio portretas
Ar ilgametis ir pagrindinis Mariu ir juros tersejas jau atlygino milijoninius nuostolius gamtai ir zmonems? Ar kaltininkai jau kalejime?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių