Rekomenduoja Klaipėdai vykdyti sveikatos įstaigų pertvarką: kiek pinigų žada skirti?

Seimo Sveikatos reikalų komitetas rekomenduoja Klaipėdai vykdyti sveikatos įstaigų pertvarką, kuriant vieną universiteto ligoninę, apjungus keletą atskirų gydymo įstaigų.

„Šešiems balsavus už ir dviem susilaikius, sprendimas priimtas. Tai yra mūsų politinė valia rekomenduoti vykdyti pertvarką“, – sakė komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Tokį sprendimą sveikino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Aš noriu padėkoti Sveikatos reikalų komitetui, mums tai yra didelis įpareigojimas“, – teigė jis.

Ministras sakė, kad uostamiestyje, įvykdžius reformą, ketinama stiprinti infekcijos sektorių, skiriant 11 mln. eurų, taip pat preliminariai galėtų būti skiriama ir daugiau lėšų.

„Tikrai Klaipėdos mieste apie 11 mln. eurų keliautų į infekcijų sritį – stiprintume šitą barą ir pasiruoštume ateities krizėms, pandemijoms (...) Preliminariai Klaipėdos mieste, jeigu mes surandam kalbą, modelius, susitariame, kaip mes judame, kokius darome pokyčius, matyčiau dar mažiausiai papildomus 25 mln. eurų, kuriuos būtų galima investuoti į viso miesto gydymo įstaigas pokyčiams ir reformoms“, – kalbėjo A. Dulkys.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sako nesantis prieš siūlomą miesto ligoninių jungimą, tačiau dėl to turės spręsti ir visas alternatyvas įvertinti miesto savivaldybės taryba.

Sveikatos reikalų komiteto posėdis penktadienį surengtas Klaipėdoje, siekiant uostamiestyje steigti universiteto ligoninę, apjungiant Klaipėdos universitetinę ligoninę, priklausančią savivaldybei, ir Jūrininkų ligoninę.

Taip pat komitetas rekomendavo įtraukti ir Klaipėdos vaikų ligoninę bei Palangos reabilitacijos ligoninė.

Siekiama, kad naujos įstaigos dalininku taptų Klaipėdos universitetas, tačiau kol kas įstatymai nenumato tokios galimybės aukštojo mokslo įstaigai, nevykdančiai trijų pakopų gydytojų studijų.

Klaipėdos universitete šiuo metu vykdomos slaugos specialistų studijos, todėl komiteto pirmininkas Antanas Matulas yra registravęs Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, kad universitetinės ligoninės dalininke gali būti aukštoji mokykla, vykdanti medicinos ar slaugos studijas.

Anot komiteto pirmininko, įvykdžius tokią pertvarką, atsirastų galimybė „didelėms investicijoms į infrastruktūrą, įrangą, kitus dalykus“, taip pat dėl to laimėtų pacientai, kuriems dėl paslaugų nereiktų vykti į Kauną ar Vilnių.

Šiuo metu Lietuvoje veikia trys universiteto ligoninės statusą turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinikos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rita

Rita portretas
Gal slaugytojų daugiau idarbinkit,kelkit algas joms ir seselems,trūksta jų labai,nerasime valstybės pinigų pertvarkoma,kuo tai pagerins konkrečiai žmogui gydymą,pinigų plovimas

Vilija

Vilija portretas
Svarbiausia, kad operuotu, transplantuotu, gydytu. O ne išsiknisinetu, ir dirbtu, netingetu. O tai nuvaziuoji pav i Kauna, o ten stebisi, ir sako geda uz Klaipedos medikus!

Anonimas

Anonimas portretas
kiek galima klausineti
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių