Kauno rajone nukrito lėktuvas: žuvo žinomas pilotas ir mokinys

Sekmadienio popietę Kauno rajone nukritus sportiniam lėktuvui, žuvo du juo skridę vyrai, pranešė policija.

„Aero-Pilot“ asociacijos narys Darijus Pagodinas BNS patvirtino, kad vienas žuvusiųjų – jo kolega, patyręs pilotas Viktoras Ramonas.

„Taip, liūdna, bet tiesa. Kiek žinau, tai yra Viktoras Ramonas su „Piper PA-30 Twin Comanche“ ir jo mokinys“, – BNS sakė jis.

Pasak policijos, Kauno rajone, Noreikiškių kaime 13.52 val. nukrito sportinis lėktuvas su registracijos numeriu LY-ARS, žuvo du žmonės. Policija nurodo, kad žuvusieji – 1954 metais ir 1989 metais gimę vyrai.

Lėktuvas nukrito nuosavų namų kvartale, Saulėtekio gatvės 5 numeriu pažymėto gyvenamojo namo kieme.

Civilinės aviacijos administracijos duomenimis, šiuo registracijos numeriu pažymėtas dvimotoris lėktuvas „Piper PA-30“ buvo pagamintas 1969 metais.

Tokios sąlygos yra prastos: žemas debesuotumas, migla, temperatūra artima nuliui, šimtaprocentinė drėgmė.

D. Pagodinas sako, kad pirminiais duomenimis, lėktuvas nukrito kilimo metu. Anot jo, jo gerai pažįstamas V. Ramonas buvo itin patyręs pilotas, tačiau greičiausiai neįvertino skrydžiui netinkamų oro sąlygų.

„Tokios sąlygos yra prastos: žemas debesuotumas, migla, temperatūra artima nuliui, šimtaprocentinė drėgmė. Reiškia, kad yra visos sąlygos apledėjimui. Aviaciniu požiūriu, tai yra pavojingas reiškinys“, – teigė D. Pagodinas.

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo laikinasis direktorius Justas Limanauskas BNS teigė, kad iš aerodromo sekmadienį kilo vienintelis, t.y. šis lėktuvas, su juo skrydžio koordinatoriams po nelaimės nepavyko užmegzti ryšio.

D. Pagodinas sakė, kad tuo pačiu lėktuvu V. Ramonas ir jo kolega Gintautas Staniulis 2003-iaisiais pakartojo Dariaus ir Girėno skrydį per Atlanto vandenyną, skrisdami iš Kauno į Čikagą ir vėliau sugrįžę atgal.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Už lakūnų žūtis turi atsakyt jų lėktuvą sugadinę.

Jet A

Jet A portretas
Šiaip tai visi mokomieji skrydžiai tik pakilę suka į priešingą pusę, t.y. virš neapgyvendintos teritorijos. Šiaim matomai, kažkas nutiko tik pakilus. Tikėtina, kad pilotas negalėjo skrist ten kur norėjo.

istorinis teisingumas

istorinis teisingumas portretas
galgi aerodromo gynėjams reikėtų iš batų peršokti į vyžas, iš automobilių į vežėčias? Tada irgi būtų atstatytas istorinis teisingumas; kaip kad buvo "prieš šimtą metų"
VISI KOMENTARAI 57
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių