Pristatė kolekciją kelionių mėgėjoms, skrendančioms paskui paukščius

 • Teksto dydis:

Trečiadieno vakarą Verkių dvare vyko meno kūrėjos ir žinomos notarės Auksės Poškuvienės naujos kolekcijos „Toms, kurios skrenda paskui paukščius“ pristatymo vakaras. Drauge su modeliais kolekciją demonstravo ir žinoma tinklaraštininkė Mažena Gorelova-Absentta.

Renginyje buvo galima sutikti rašytoją ir žurnalistę Laimą Lavastę su gyvenimo draugu, džiazo grandu Leonidu Šinkarenka, Vairuojančių moterų asociacijos prezidentę Astą Jonušienę, legendinę televizijos diktorę Saulę Gedrimaitę, stilistę Violetą Malevską, avalynės kūrėją Rūtą Rimšelienę, bankininkę Laurą Prušinskaitę, verslininkę Iloną Klimaitienę, modelių agentūros vadovę Saverą Čepulienę, papuošalų kūrėją Karoliną Bulonaitę ir kt.

A. Poškuvienė pristatė dviejų dalių kolekciją, kurtą iš šilko, lino ir trikotažo. Menininkės kūryboje dominuoja augaliniai motyvai, plati spalvų ir netikėčiausių atspalvių paletė, rašoma pranešime spaudai. Žinoma moteris neslepia kad sukurti šią kolekciją ją įkvėpė kelionės po šiltuosius kraštus. „Kelionėse matytos spalvos, vaizdai, patys įvairiausi egzotiniai augalai grįžus namo ir paėmus į rankas teptuką atgimsta ant audinio“, – apie kūrybinį procesą pasakojo A. Poškuvienė.

Naujieji menininkės kūriniai, pasak jos pačios, turėtų itin patikti moterims, mėgstančioms keliones, besižavinčioms šiltaisiais kraštais. „Juk lininė suknelė ar tunika, juolab – šilkinė, tikrai neužims daug vietos lagamine. Be to, natūralūs pluoštai leidžia odai kvėpuoti“, – pastebi kūrėja.

Kone dešimtmetį tapiusi ant šilko, pastaruoju metu autorė ėmėsi ir lino. Pasak A. Poškuvienės, tapyti ant lino – kur kas sudėtingiau. Tačiau šį sezoną menininkė išsikėlė sau dar vieną iššūkį: jos kūrybos gerbėjai naujosios kolekcijos pristatymo vakarą išvydo ne tik A. Poškuvienės tapytus drabužius, bet ir spalvomis išmargintus tekstilinius batus. „Kaskart priimti naujus iššūkius tikrai sveika“, – po kolekcijos pristatymo šypsojosi A. Poškuvienė, nepaliaujanti staigmenomis džiuginti savo kūrybos gerbėjų.

„Piešimas ant šilko, lino – tarsi užburia ir veikia lyg meditacija, o tai leidžia atskleisti kūrybinius gebėjimus, vidines nuotaikas ir emocijas“, – teigia Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Pasak A. Poškuvienės, tapant negalima skubėti, jaudintis, pykti ar leisti mintims nuklysti.

A. Poškuvienei 2015 m. Kultūros ministerija suteikė meno kūrėjo statusą. Per daugiau nei kūrybos dešimtmetį savo kolekcijas autorė pristatė ne tik sostinėje, bet ir Lietuvos pajūryje, kituose miestuose. Menininkės darbai buvo rodomi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Lenkijoje, Graikijoje. 2016 m. kovo mėnesį A. Poškuvienės tapyto šilko drabužių kolekcija buvo pristatyta Tautų festivalyje („Festival des migrations“) Liuksemburge.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių