Quantcast

K. Kruopienytės patarimai, kaip po ilgo skrydžio atrodyti nepriekaištingai

  • Teksto dydis:

Per metus lėktuvais keliauja vidutiniškai 3 milijardai žmonių, o tam, kad būtų patenkinti jų lūkesčiai, oro linijų bendrovėse visame pasaulyje dirba apie 58 milijonai darbuotojų.

Iš jų vieni labiausiai matomų ir daugiausiai dėmesio sulaukiančių – skrydžių palydovai, keleiviams keliantys ne tik susižavėjimą, bet ir smalsumą. Nenuostabu – net ir po ilgo skrydžio palydovių makiažas išlieka nepriekaištingas, išlydint keleivius kojas puošia aukštakulniai, o uniformose, atrodytų, nematyti nė raukšlelės. Kas už viso to slypi?

Elegancija ir patogumas – suderinami

„Bendraujant su žmonėmis gebėjimas palikti gerą pirmąjį įspūdį yra labai svarbus. Skrydžių palydovai tam tikra prasme atlieka oro linijų bendrovių „ambasadorių“ vaidmenį, tad jų išvaizdą reglamentuoja aiškios taisyklės, – sako atostogų skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ skrydžių palydovų vadovė Laura Miečelienė. – Be abejo, viena svarbiausių taisyklių – rūbas turi būti patogus ir praktiškas, dailiai atrodyti net ir po ilgo skrydžio. Kad rezultatu būtų patenkinti visi, uniformų dizaino kūrėjams suteikiame nemažai kūrybinės laisvės, o į patį procesą įtraukiame ir palydovus“.

Pasak L. Miečelienės, teiginys, kad uniforma sukausto ir paslepia žmogaus asmenybę, neatitinka realybės, nes kurdami uniformas dizaineriai remiasi naujausiomis tendencijomis ir nebijo eksperimentuoti. Pavyzdžiui, uniformos dalimi padaryti stilingą megztinį arba parinkti ryškesnių spalvų derinius. Dvi „Small Planet Airlines“ palydovų uniformų kolekcijas sukūrusi dizainerė Kristina Kruopienytė sako, kad elegancijos ir patrauklumo skrydžių palydovų aprangai suteikia mažos detalės ir nesenstančios mados tendencijos.

„Ankstesnė bendrovės palydovų uniforma priminė „Tommy Hilfiger“ stilių – palydovai nešiojo laisvesnio stiliaus polo marškinėlius ir jaukius megztinius. Dabartinė kolekcija yra įkvėpta sportiškai elegantiškos „Lacoste“ dvasios. Netiesa, kad palydovų uniformos yra nuobodžios, griežtos ir nepatogios – profesionaliai sukonstruotas ir pasiūtas rūbas prie kūno pritampa lyg antra oda“, – šypsosi K. Kruopienytė.

5 tobulo įvaizdžio taisyklės

K. Kruopienytės nuomone, tobulos moters įvaizdį kuriančios skrydžių palydovės gali tapti geru pavyzdžiu kiekvienai keliaujančiai moteriai. Apranga, šukuosena, makiažas ir kiti stiuardesių išvaizdos aspektai, nors ir labai išpuoselėti, paremti praktiškumo aspektu. L. Miečelienė ir K. Kruopienytė dalijasi 5 skrydžių palydovių išvaizdos taisyklėmis ir pataria, kaip jas pritaikyti išsiruošus į ilgesnį skrydį.

* Taisyklingai nešiojama uniforma. Palydovų uniformą sudaro nemažai skirtingų detalių – visų jų derinimas ir nešiojimas yra griežtai reglamentuojamas. Pavyzdžiui, dėvint marškinius galima atsisegti dvi viršutines sagas, o surištos kaklaskarės mazgas turi atsidurti kairėje pusėje. Aukštakulniai – privaloma uniformos dalis. Žemakulniai gali būti dėvimi tik lėktuvui jau pakilus ir iki pradedant leistis. Sijonas privalo siekti kelius.

K. Kruopienytė: Net ir įvairių siluetų sijonai ir suknelės gali būti puikus pasirinkimas atostogauti keliaujančiai moteriai. Tik nepamirškite atsižvelgti į drabužio audinio sudėtį. Sėdėti lėktuve arba tempti didelį lagaminą patogiausia su laisvesniais ar trikotažinio audinio rūbais, nes jie šiek tiek tamposi. Be to, šis audinys mažiau glamžosi. Išbandykite stilingų spalvotų leginsų ir minkšto ilgesnio megztinio derinį, o po juo pasivilkite prailgintą palaidinę – bus patogu, be to, galėsite lengvai prisitaikyti prie kintančios temperatūros lėktuve.

Avalynės pasirinkimas – didžiulis; tai gali būti „laiveliai“, basutės ar sportiniai batukai. Elegancijos suteiks 4–5 cm pakulnės bateliai – toks kulno aukštis, anot ortopedų, vienas patogiausių. Rinkitės batelius, kuriuos lengva nusiauti – ilgai sėdint lėktuve patartina leisti kojoms pailsėti, o raišioti raištelių tikrai nesinorės. Tik nepamirškite kojinių!



NAUJAUSI KOMENTARAI

nu nzn

nu nzn portretas
teko skrist su kazkuriom vietinem musliu avialinijom, tai stiuardeses nesusivyniojetaip kaip kelaives, bet su kazkokiais nzn kaip pavadint, vos ne paltais, koju nematyt, ranku nematyt, tik delnai, ir veidas. siaip bijojau skrist, gal 90% lektuvo keleiviu buvo muslimai
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių