Quantcast

Prokurorai prašo buvusio Vilniaus mero A. Zuoko paaiškinimų

  • Teksto dydis:

Tirdami galimą viešojo intereso pažeidimą Sapiegos ligoninėje įkuriant technologijų parką „Vilniaus Tech Park“ ir taip iškeliant Sapiegos ligoninės pastatą prokurorai kviečia pateikti paaškinimus buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką.

„Suderinus su ponu Zuoku, mes maloniai pakeitėme datą iš rytojaus į birželio antrą dieną“, - apie suderintą A.Zuoko atvykimą į prokuratūrą BNS trečiadienį sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Kęstutis Vagneris.

Vilniaus savivaldybė Sapiegos ligoninėje 2014-aisiais pasirašyta sutartimi leido įsikurti technologijų parkui, nors ligoninė buvo suremontuota už Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšas ir privalėjo pagal paskirtį būti naudojama penkerius metus. Parkas įkurtas likus metams iki šio termino pabaigos, dėl to savivaldybė iš miesto biudžeto turėjo grąžinti apie 218 tūkst. eurų. Tuomet ir nuspręsta pradėti tyrimą.

„Vilniaus miesto savivaldybė, priimdama sprendimą išnuomoti ne konkurso būdu viešai įstaigai „Vilniaus technologijų ir meno centrui“ savivaldybės nuosavybės teise priklausančius buvusius Sapiegos ligoninės pastatus, pažeidė ES struktūrinių fondų sutartis, kuriomis buvo teikta parama ligoninės pastatų renovavimui“, - teigė prokuroras.

„Tiriamas klausimas, kodėl tas sprendimas toks buvo priimtas, kas tą sprendimą inicijavo ir kokie motyvai to buvo. Tada kelsime klausimą dėl žalos atlyginimo“, - sakė K.Vagneris.

Buvęs Vilniaus meras BNS tvirtino, kad prokurorai atlikti tyrimą privalo pagal įstatymą, nors ir susidūrė su „absurdišku“ prašymu išnagrinėti Sapiegos ligoninės iškėlimo aplinkybes.

„Daugelis žmonių, tame tarpe ir prokurorai, gaiš savo laiką dėl kai kurių Seimo narių politikavimo“, - sakė A.Zuokas.

Į viešąjį interesą ginančius prokurorus dėl iškeltos Sapiegos ligoninės kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius.

A.Zuokas teigė, kad sprendimas iškelti Sapiegos ligoninę buvo „bendras sprendimas atsižvelgiant į geriausią turto panaudojimo variantą“ ir nebuvo inicijuotas jo asmeniškai.

Vėliau Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje kreipdamasi į valdančiuosius tarybos narius A.Zuokas pareiškė, kad „šitą sutartį pasirašėte jūs patys“.

Savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė posėdyje sakė, kad atsakyti į prokurorų klausimus šioje byloje taip pat kviečiamas vienas savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento darbuotojas, kuris 2014 metais rengė tarybos sprendimą dėl Sapiegos ligoninės.

Naujoji Vilniaus valdžia pernai gruodį pritarė pakoreguotai pastato Sapiegų parke nuomos sutarčiai su technologijų miestelio „Vilnius Tech Park“ kūrėja, viešąja įstaiga Vilniaus technologijų ir meno centras. Per 25 metus į miestelį planuojama investuoti beveik 8 mln. eurų privačių lėšų.

Įstaiga įpareigota iki 2019 metų pabaigos į pastato rekonstrukciją investuoti ne mažiau nei 2,9 mln. eurų, o miestas prižiūrės teritoriją.

Visus Sapiegų rūmų pastatus išnuomavus, savivaldybei liks Sapiegų parkas ir kai kurie visuomeniniai pastatai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Gruzijos rožių revoliucija (2003), Kirgizijos tulpių revoliucija (2005), Lietuvos kalafiorų revoliucija (2016): Atkreipkime dėmesį, kad kalafioras taip pat yra žiedas. Tik jis yra lietuviškas: neišvaizdus, nežymiai spalvotas, praktiškas, valgomas, geras sveikatai, kresnas, net, sakyčiau, storas. Juk mes esame viena iš storiausių nacijų Europoje. Na o revoliucija? Tęsiasi. Kaip ten mokydavo: viršūnėlės negali, o šaknelės nenori senoviškai. Liberalai buvo vieninteliai iš viršūnėlių, kurie dar apgaudavo Lietuvos jaunimą: mes švarūs, mes paspausime runkelius, ir bus alus. Dabar liberalai sukasi aplink unitazo angą, nunešami į nebūtį nenumaldomos gyvenimo srovės. Na o šaknelės? Boikotai, taikios demonstracijos? Bus. Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių