Quantcast

Prašoma suimti du įtariamuosius dėl galimos korupcijos Vilniaus teisme

Vilniaus apygardos prokuroras Linas Kuprusevičius trečiadienį kreipėsi į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą, prašydamas suimti du įtariamuosius korupcijos byloje - advokatą Vitoldą Petravičių ir fizinį asmenį L.J.

Ar skirti suėmimą šiems įtariamiesiems, teismas spręs ketvirtadienį po pietų, pranešė teismo atstovė spaudai.

Tiriant galimą korupciją Vilniaus apygardos teisme, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sulaikė du Vilniuje žinomus advokatus - V.Petravičių ir Sigitą Juodelį.
S.Juodelis buvo paleistas tą pačią dieną, o advokatas V.Petravičius 48 valandoms sulaikytas ir iki šiol laikomas areštinėje.

Prokuratūra teigia, kad advokatams pateikti įtarimai.

„Įtarimų pareiškimas gali nieko nereikšti, (...) čia gali nieko ir nebūti, tačiau nesinori, kad advokatai įsipainiotų į tokius dalykus“, - BNS įvykį komentavo Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis.

Pasak jo, antradienį į jį kreipėsi teisėsaugos pareigūnai ir pranešė, kad minėtų advokatų kontorose bus atliktos kratos. Advokatūra nusiuntė savo atstovus į kratų atlikimo vietas. S.Juodelis dirba Vilniaus miesto 10-ojoje advokatų kontoroje Ulonų gatvėje, V.Petravičius turi biurą Giedraičių gatvėje.

Pasak L.V.Papirčio, advokatas S.Juodelis buvo atvykęs pas jį trečiadienio rytą. Jis paprašytas aprašyti antradienio įvykius. Advokatų etikos kodeksas įpareigoja advokatą pranešti Lietuvos advokatų tarybai apie jų atžvilgiu pradėtus ikiteisminius tyrimus ir kitus teisėsaugos veiksmus.

S.Juodelis yra ne kartą gynęs įtariamuosius kontrabandos bylose.
Advokatas V.Petravičius 2005-2006 metais įvairiuose Lietuvos teismuose atstovavo Rusijos eksbankininkui Igoriui Babenkai prieglobsčio prašymo bei ekstradicijos bylose.
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo 51 metų Ryšardo Skirtuno kabinete antradienio pavakarę atlikta krata, rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, jie galėjo būti perduoti kaip kyšis, trečiadienį pranešė STT ir prokuratūra. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Galimos korupcijos bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius

BNS sakė, kad advokatams ir fiziniam asmeniui pateikti įtarimai.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl prekybos poveikiu, papirkimo bei kyšininkavimo. Pasak prokuroro, įtarimai reiškiami pagal tuos pačius straipsnius, pagal kuriuos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įtarimai kol kas nepateikti tik teisėjui R.Skirtunui, nes teisėjas turi teisinę neliečiamybę. Kad jis būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, reikia Seimo sutikimo.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Vilniaus apygardos teismo teisėją Ryšardą Skirtuną, kuris įtariamas kyšininkavimu.

„Ikiteisminio tyrimo medžiagoje surinkti faktiniai duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas susitarė su kitais asmenimis priimti kyšį ir priėmė jį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t.y. nuteistajam palankaus sprendimo priėmimą Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą apeliacine tvarka“, - rašoma prokuroro kreipimesi, kurį išplatino Generalinė prokuratūra.

Konstitucija numato, kad teisėjas be Seimo leidimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, kitaip suvaržoma jo laisvė.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo 51 metų Ryšardo Skirtuno kabinete antradienio pavakarę atlikta krata, rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, jie galėjo būti perduoti kaip kyšis, trečiadienį pranešė STT ir prokuratūra. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Po kratos R.Skirtunas pasiprašė suteikti jam nemokamas atostogas iki penktadienio, nes dėl susiklosčiusios situacijos negali nagrinėti bylų.

R.Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirba nuo 2007 metų gegužės.

1984-1991 jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju. 1991-1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-iųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


Šiame straipsnyje: STTteisėjasadvokataikorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
teist ir sodint balvonus kokia 15 metu su visa turto konfiskacija

mentas

mentas portretas
viskas aisku kad achremova paleido uz didele pinigu suma,reikia STT pasidomet tais teisejais

apsidziaugiau

apsidziaugiau  portretas
stai kur puliniai sprogineja ! LAZDA TURI DU GALUS !
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių