Quantcast

G. Kėvišo sūnaus organizuotiems koncertams – ir savivaldybės parama

Parama kasmet numatoma savivaldybės biudžete, pasiūlymą rengia savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komitetas. Jo vadovas, mero bendrapartietis liberalas Vytautas Mitalas sako, kad komitetas neturėjo jokios informacijos, jog pinigai skiriami G.Kėvišo sūnaus įmonei.

„Ne, neturėjome tokios informacijos svarstydami klausimą komitete (...). Kad G.Kėvišas yra „Vilniaus festivalio“ meno vadovas, man atrodo, yra faktas, kad gerbiamas Kėvišas bendradarbiauja su „Vilniaus festivaliais“. Tai, aš manau, kad bus pradėtas, ir aš inicijuosiu tyrimą, kuris ir atsakys, ar iš tiesų „Vilniaus festivaliai“ žinojo, ar nežinojo ir ką tai reiškia, kokią atsakomybę jiems tai užtraukia“, - sakė V.Mitalas.

Mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas sako, kad R.Šimašius šiuo metu yra Vokietijoje ir situacijos kol kas pakomentuoti negali. „Bet manau, kad dabar svarstysime, ar sprendimą peržiūrėti“, - teigė jis.

Nežinojęs, kad parama teko G.Kėvišo šeimos įmonei

Pats R.Merkelys taip pat sako nežinojęs, kad pernai per jo vadovaujamus „Vilniaus festivalius“ savivaldybės skirti 30 tūkst. eurų pagal LNOBT sutartį atiteko G.Kėvišo šeimos įmonei, kuri savo ruožtu atsiskaitė su Londono orkestru ir atlikėjais.

„Mes renginio bendradarbiavimą vykdėme su LNOBT, jokių kitų duomenų, vidinių detalių, kiek už lėktuvo bilietus buvo mokama, koks buvo viešbučio apmokėjimas, kitos išlaidos - tokių detalių neturėjome“, - sakė jis.

R.Merkelys pabrėžia, kad „Vilniaus festivalių“ steigėja ir vienintelė dalininkė yra savivaldybė, o vienintelė sąsaja su tuometinio Lietuvos nacionalinės filharmonijos vadovo G.Kėvišo 1997-aisiais sumanytu muzikos renginiu „Vilniaus festivalis“ yra pavadinimų panašumas. Nuo „Vilniaus festivalių“ įkūrimo jiems vadovaujantis R.Merkelys taip pat sako nepamenantis, koks buvo G.Kėvišo, tuomet buvusio tarp sostinės tarybos valdančiųjų, indėlis kuriant įstaiga.

„Kiek aš prisimenu, tai buvo berods mero Artūro Zuoko ir mūsų kultūrininkų, kokių 5-6, iniciatyva, jie įtikinėjo merą, kad reikia tokios įstaigos. Čia Kėvišo vadimens negaliu prisiminti ir pasakyti, ar jis buvo lemiamas, ar labai didelis“, - pasakojo R.Merkelys.

Su pačiu G.Kėvišu BNS nepavyko susisiekti. Jis žinute informavo, kad šiuo metu yra užsienyje ir grįš tik po savaitės.

Kaip skelbta anksčiau, pagal sutartis su „Riverside music“ LNOBT pernai surengė solistų Angelos Gheorghiu (Angelos Georgiju), solisto Marius'o Brenciu (Mariaus Brenciu) ir dirigento Cipriano Teodorascu (Kipriano Teodorasku) koncertas, Londono simfoninio orkestro su dirigentu Antonio Pappano (Antonijumi Papano) ir smuikininku Nikolajumi Znaideriu koncertas, taip pat Didžiosios Britanijos Karališkojo filharmonijos orkestro su dirigentu Charles Dutoit (Šarliu  Diuto). Iš viso „Riverside music“ sumokėta 390 tūkst. eurų, kokia dalis atiteko atlikėjams, nei LNOBT, nei pats G.Kėvišas neskelbia.

G.Kėvišas sutarties nepasirašė - tai už jį padarė pavaduotojas Naglis Stancikas. Tokią praktiką nepalankiai įvertino Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), pažymėdamos, kad nusišalinimas tebuvo formalus ir neužtikrino sprendimų skaidrumo. Po tarnybų išvadų G.Kėvišo pasiaiškinimo pareikalavo kultūros ministrė Liana Ruokytė - Jonsson, Seimo opoziciniai konservatoriai ragina G.Kėvišą trauktis iš pareigų, taip pat prašo Valstybinės mokesčių inspekcijos įvertinti G.Kėvišo šeimos narių turto ir pajamų pagrįstumą. LNOBT vadovas yra deklaravęs turtą ir pajamas, tačiau deklaracija nėra vieša.



NAUJAUSI KOMENTARAI

galiu praplauti

galiu praplauti portretas
pinigu jis tai nevoge jie paprasciausiai dingo o sunu juk reikia paremti tegu simasius negaili paramos vargsui
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių