Quantcast

Raumenų skausmas po treniruotės: kaip įveikti?

"Po šaltojo sezono pažiūrėjau į veidrodį ir supratau, kad atvaizdas nelabai džiugina. Nusprendžiau pradėti sportuoti, nes atsisakyti vakarienių po sunkios darbo dienos tikrai nepavyks. Visgi susidūriau su problema – po pirmosios treniruotės sporto klube vos galėjau pakilti iš lovos, ką jau kalbėti apie ėjimą į kitos dienos treniruotę. Palaukiau savaitę, skausmai atslūgo, bet vėl pasitreniravus „sužinojau“ apie tokių raumenų egzistavimą, kurių net neįtariau turįs. Suprantu, jog laikui bėgant ši bėda tikrai turi praeiti, visgi, ką daryti, norint apmalšinti erzinančius raumenų skausmus? Galbūt ką nors neteisingai darau? Ar verta teptis skausmą malšinančiais tepalais?" - klausia Egidijus.

Atsako specialistas

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Rasa Vaitkevičienė:

- Dėl raumenų skausmo po treniruotės kaltos juose susikaupusios pieno rūgštys, kurių koncentracija didėja dėl didesnio fizinio krūvio. Juos įveikti gali padėti tempimo pratimai tiek prieš treniruotę, tiek po jos. Jeigu jaučiate raumenų skausmą, jį gali pašalinti tinkamai dozuojamas fizinis krūvis: taip raumenys išjudinami, sušyla, susikaupusi pieno rūgštis „išsivaikšto“ ir skausmai mažėja. Taip pat gelbėja šiltas dušas, šilta vonia. Natūralu, jog po treniruotės šiek tiek jaučiate raumenis, tačiau, jei skausmas stiprus, dėl to kaltas netinkamai pasirinktas fizinis krūvis, tai nėra normali būsena.

Ar pagelbėtų skausmą mažinantys medicininiai tepalai? Taip, galima naudoti ir juos, tačiau tai jau bus tik kaip pasekmės šalinimas, palengvinimas. Kita vertus, šildomieji tepalai kainuoja, o šilta vonia ar dušas duos panašų efektą. Žmogus, tik pradedantis sportuoti, fizinį krūvį turėtų didinti po truputį: pradėti nuo lengvo ir pamažu jį didinti – taip pavyks išvengti persitempimo, didelių raumenų skausmų ir nedings noras toliau treniruotis. Reikėtų adekvačiai įvertinti savo fizinį pasirengimą ir, kaip minėjau, nepamiršti tempimo pratimų.

Pradedančiojo sportuoti atmintinė

Prieš treniruotę būtina padaryti tempimo pratimus – taip paruošite raumenis fiziniam krūviui ir išvengsite traumų.

Tinkamai įvertinkite savo fizinį pasirengimą ir sveikatos būklę, pradėkite nuo lengvų krūvių.

Gerkite daug vandens. Po treniruotės atstatykite skysčių organizme kiekį, nes dehidratacija lėtina raumenų atsistatymo procesus.

Rūpinkitės mityba. Greitesniam raumenų atsistatymui padeda su maistu gaunami angliavandeniai, baltymai, riebalai.

Šildykite raumenis. Jei visgi jaučiate raumenų skausmą, bet rimto pažeidimo nėra, maudžiančias vietas reikia šildyti. Tiks šilti kompresai, šiltas dušas ar šildantys tepalai.

Jei skauda – masažuokitės. Masažas gali padėti išsiskirstyti po treniruotės raumenyse susikaupusioms pieno rūgštims.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių