LKL finalas Kaune prasidėjo užtikrinta „Žalgirio“ pergale

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo „Tete-a-Tete Casino-LKL“ finalas. Pirmose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ užtikrintai 83:72 (16:17, 25:13, 19:16, 23:26) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Žalgiriui" po kelių mėnesių pertraukos atstovavo traumą išsigydęs vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Jis ir pelnė pirmąjį šių rungtynių tašką - įmetė 1 iš 2 baudų metimų. Į tai klaipėdiečiai atsakė Mindaugo Girdžiūno tritaškiu.

4 min. rezultatas buvo lygus - 5:5. Netrukus tritaškį švystelėjo "Neptūno" legionierius Angusas Brandtas - 5:8.

Kėlinio viduryje rezultatą išlygino Paulius Jankūnas - 8:8.

6 min. A.Brandtas vėl išvedė į priekį svečius - 8:10.

8 min. po P.Jankūno metimo LKL čempionai įgijo 4 taškų persvarą - 14:10.

Uostamiesčio krepšininkai nesutriko - tritaškį pataikė Vytautas Šarakauskas, dvitaškį pelnė Martynas Mažeika, ir 9 min. kauniečiai jau atsilikinėjo 14:15.

10 min. V.Šarakauskas "Neptūno" persvarą padidino iki 3 taškų - 14:17.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Ianas Vougioukas žalgiriečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 16:17.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. 13 min. Danielis Ewingas tolimu metimu "Neptūno" persvarą padidino iki 4 taškų - 18:22.

Netrukus tritaškį švystelėjo P.Jankūnas - 21:22. 15 min. Jerome'as Randle'as persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai - 23:22.

Antrojo kėlinio viduryje po M.Mažeikos dvitaškio vėl pirmavo Dainiaus Adomaičio auklėtiniai - 23:24.

16 min. Renaldas Seibutis "Žalgirio" persvarą padidino iki 3 taškų - 27:24.

18 min. po J.Randle'o metimo LKL čempionai šiose rungtynėse įgijo didžiausią persvarą - 31:26.

20 min. po Brocko Motumo metimo kauniečiai turėjo 11 taškų persvarą - 39:28.

Netrukus dvi baudas įmetė P.Jankūnas, ir Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nutolo - 41:28.

Komandos išėjo ilsėtis Kauno komandai pirmaujant 11 taškų persvarą - 41:30.

Iki pertraukos "Žalgirio" ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė P.Jankūnas, jis pelnė net 16 taškų. "Neptūno" komandai daugiausia taškų (9) pelnė A.Brandtas.

Trečiasis kėlinys. 21 min. dvitaškį pataikė A.Brandtas - 41:32.

23 min. P.Jankūnas "Žalgirio" persvarą padidino iki 13 taškų - 49:36.

24 min. M.Girdžiūnas "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 8 taškų - 49:41.

26 min. LKL čempionai po J.Randle'o dvitaškio vėl atitrūko - 53:41.

27 min. po P.Jankūno tolimo šūvio "Žalgirio" persvara pasiekė net 15 taškų - 56:41.

29 min. Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo 58:46, o po trijų kėlinių - 60:46.

Ketvirtasis kėlinys. 33 min. po J.Randle'o metimo "Žalgiris" pirmavo 62:49.

34 min. P.Jankūnas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 15 taškų - 64:49.

Ketvirtojo kėlinio viduryje M.Girdžiūnas klaipėdiečių atsilikimą sumažino iki 10 taškų - 67:57.

36 min. po M.Mažeikos metimo komandas skyrė 8 taškai - 67:59.

Tačiau "Žalgiris" tuoj pat pelnė 5 "sausus" taškus ir 37 min. vėl atitrūko - 72:59.

38 min. Kauno ekipa turėjo solidžią 13 taškų persvarą - 74:61.

39 min. žalgiriečiai pirmavo 76:65, o rungtynes laimėjo 83:72.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 29, Jerome‘as Randle‘as 20, Brockas Motumas 8, Renaldas Seibutis 7.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 17, Angusas Brandtas 16, Vytautas Šarakauskas 9, Danielis Ewingas ir Martynas Mažeika po 8.

Situacija prieš rungtynes

Pusfinaliai. "Žalgiris" pusfinalyje nesunkiai 3:0 įveikė Utenos „Juventus“ komandą. „Neptūnas“ po labai atkaklios kovos 3:2 palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Dvikovos. Reguliariajame LKL sezone kauniečiai "Neptūno" krepšininkus įveikė visus keturis kartus: 81:71, 82:73, 89:57 ir 78:70.

kam nepatinka

kam nepatinka portretas
nežiūrėkite. Kauno Žalgiris žaidė užtikrintai, stumdėsi ir jėgą naudojo abi komandos, teisėjai švilpė abiems ekipoms, tad nėra ko dangstytis teisėjavimu. O kas palaiko vieną ar kitą komandas, tas ir liks patenkintas arba ne.

remigijus

remigijus portretas
teisėjavimas pirmuose dviejose kėliniuose priminė jaunystę, kai važiuoji į kokį kaimą ir žinai, kad vietiniai "pyzdins" po abejais krepšiais, o "teisėjas" pirštą prie lūpų pridėjęs tildys ir dalins technines. smagiai kavianski pasitaškė.

Klainas

Klainas portretas
Gal "Klaipėda" savo portale galėtų aklai nekopijuoti "Kauno dienos". Kauniečiai tegul džiaugiasi, bet pergalė tikrai nebuvo užtikrinta. Juolab "Neptūnas" labai daug vaikiškų klaidų padarė. Kitą vertus, kai buvo apylygė kova, teisėjai švilpė kauniečių naudai...