Pietų Korėjos sportininkė iškovojo pirmąjį Sočio olimpinių žaidynių auksą savo šaliai

Pietų Korėjos atstovė Lee Sang-Hwa greitojo čiuožimo varžybų 500 rungtyje savo šaliai iškovojo pirmąjį Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių aukso medalį.

Antradienį 24-erių metų čempionė distanciją įveikė per 37.28 sekundės, pasiekusi naują olimpinių žaidynių rekordą šioje rungtyje.

Ankstesnis olimpinis rekordas - 37,30 sekundžių - nuo 2002 metų Solt Leik Sičio olimpiados priklausė Catrionai Le May Doan.

Čempionės dviejų bėgimų finale rezultatas - 1 min. 14,70 sek. - geresnis nei olimpinis C. Le May Doank of rezultatas (1:14,75).

Sidabro medalininke tapo rusė Olga Fatkulina (75,06), o bronzos apdovanojimu tenkinosi olandė Margot Boer (75,48):

1. Lee Sang Hwa (Pietų Korėja)         1 min. 14,70 sek.