Lietuvos kariškiai – trečiąkart antri

Klaipėdoje vykusiame pasaulio kariškių krepšinio čempionate triumfavo graikai, vakar finalinėje kovoje įveikę lietuvius.

Lietuvos kariškiai trečiame paeiliui čempionate nesugebėjo žengti lemiamo žingsnio. 2005 m. čempionato, vykusio Samaroje (Rusija), finale teko pripažinti rusų kariškių pranašumą, o praėjusiais metais lietuviai pralaimėjo organizatoriams – JAV krepšininkams.

Vakar apylygė kova vyko tik per pirmąsias minutes, vėliau po truputį ėmė ryškėti varžovų pranašumas. Geriau gindamiesi ir taikliau atakuodami graikai antrąjį kėlinį buvo įgiję 13 taškų persvarą. Lietuvos kariškiai graikų krepšį atakavo pavieniui, todėl Graikijos atstovams nebuvo sunku gintis.

Svečių ekipoje, kaip ir laukta, pirmaisiais smuikais grojo Dušanas Šakota, Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkas, neseniai laimėjęs Eurolygos taurę, Periklis Dorkofikis, Atėnų AEK žaidėjas, ir Loukasas Mavrokefalidis, 210 cm Atėnų „Maroussi“ vidurio puolėjas.

Graikai, laimėję pirmąją rungtynių dalį 43:34, po pertraukos nė nemanė atiduoti iniciatyvos šeimininkams. Nors lietuviams sekėsi kiek geriau, atsilikimo nuo varžovų nepavyko sumažinti. Finalinė sirena užfiksavo Graikijos kariškių pergalę ....

Bronzos medalius iškovojo amerikiečiai, varžybose dėl 3-iosios vietos įveikę kazachus 97:90. Penktą vietą užėmė vokiečiai, 86:73 palaužę kinus. Septinti liko mūsų kaimynai latviai, 72:62 nugalėję italus.

Paskutiniosios – 10-osios vietos „garbės“ išvengė korėjiečiai, dėl 9-osios pozicijos 93:46 sutriuškinę Kipro penketuką.

Iki pusfinalio lengvai nužingsniavę lietuviai, kad patektų į finalą, susitiko su pasaulio čempionų vardą gynusiais amerikiečiais. Praėjusių pirmenybių finale Lietuvos krepšininkai buvo pralaimėję 74:84, šįkart mūsų kariškiai pasiekė revanšą 76:72.