Eurolygos lyderiai jau ramūs

Eurolygos TOP-16 varžybose jau užimtos dvi vietos, o dar dviem komandoms ten patekti gali sutrukdyti nebent stebuklas.

Kelialapius į tolimesnį etapą trečiadienį užsitikrino praėjusio finalo dalyviai Atėnų „Panathinaikos“ ir Maskvos CSKA, o du Ispanijos klubai – Malagos „Unicaja“ ir Barselonos „Axa FCB“ – yra tik per žingsnį nuo TOP-16 varžybų. A grupės, kurioje žaidžia ir Kauno „Žalgiris“, lyderis CSKA su Ramūnu Šiškausku užvakar namie 74:57 (13:13, 21:15, 20:13, 20:16) pranoko Liublianos „Union Olimpija“ ir šventė jau septintą pergalę iš eilės. Vienintelį pralaimėjimą per dešimt turų armiečiai patyrė būtent Liublianoje (72:74).

„Tai nebuvo pačios geriausios mūsų rungtynės, po švenčių buvo nelengva vėl rasti žaidimo ritmą. Pirmoje pusėje mus gelbėjo gera gynyba, o po pertraukos pamažu įsibėgėjome ir puolime. Ši pergalė mums garantavo vietą TOP-16, bet dabar stengsimės išlaikyti savo pozicijas turnyro lentelėje“, – sakė CSKA strategas Ettore Messina.
R.Šiškauskas prie pergalės užvakar pridėjo 5 taškus (1/3 tritaškių, 2/2 baudų), 4 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius per 25 minutes. CSKA gretose nesulaikomas buvo australas Davidas Andersenas – 25 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.
„Žalgiris“ A grupės mačą vakar vėlai vakare Kaune žaidė su Sienos „Montepaschi“.
Šarūno Jasikevičiaus vedamas „Panathinaikos“ taip pat užsitikrino vietą TOP-16, bet daug sunkiau nei CSKA. „Žalieji“ lemiamame ketvirtyje iššvaistė turėtą persvarą ir namie tik 67:66 (16:15, 17:14, 22:14, 12:23) palaužė Belgrado „Partizan“. Pergalę svečiams dar galėjo išplėšti Nikola Pekovičius, bet jo metimas likus 2,4 sek. iki sirenos tikslo nepasiekė.
Šaras buvo rezultatyviausias savo komandoje – per 31 minutę pelnė 17 taškų (5/9 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/4 baudų) ir perėmė 2 kamuolius.
Kitose C grupės rungtynėse Barselonos ekipa svečiuose 89:79 (21:20, 16:21, 25:15, 27:23) nugalėjo Roanės „Chorale“ ir iškovojo aštuntą pergalę.
B grupės mače „Unicaja“ namie 89:70 (24:20, 20:17, 24:17, 21:16) nugalėjo Milano „Armani Jeans“, kuriai atstovauja lietuvis Mindaugas Katelynas.
Krepšininkas iš Lietuvos žaidė 8 minutes ir spėjo pelnyti 3 taškus (0/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių) bei atkovoti 7 kamuolius.
Malagos „Unicajos“ komanda, turinti aštuonias pergales, tapo B grupės lydere, bet ją dar galėjo pavyti Vilniaus „Lietuvos rytas“, vakar namuose žaidęs su Eurolygos autsaideriais Le Mano „Sarthe Basket“.