Čempionas „Sūduvai“ – neįkandamas riešutas

Lietuvos futbolo čempionas „Kaunas“ ir vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ per keturias dienas dukart susitiko tarpusavyje. Birželio 6 dieną naujajame Marijampolės stadione A lygos čempionato lyderis „Kaunas“ su sūduviečiais sužaidė be įvarčių 0:0, o užvakar savoje S.Dariaus ir S.Girėno arenoje išplėšė pergalę 1:0.

Abiem ekipoms tai buvo paskutinė repeticija prieš Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) turnyrus. Kitą savaitę „Kaunas“ pradės Čempionų lygos kvalifikacinio etapo varžybas su pajėgiausia Andoros komanda „FC Santa Coloma“. Marijampoliečių laukia UEFA taurės mačas su Osvestrio TNS (Velsas) klubu. Kaune aikštės šeimininkai triumfavo po brazilo Rafaelio Ledesmos meistriškai atlikto baudos smūgio. Suvalkiečiai galėjo išlyginti rezultatą: pirmajame kėlinyje po Ivano Lukjanovo, o antrajame – po Sergejaus Koziuberdos šūvių kamuolys atsitrenkė į „Kauno“ vartų virpstą. Paskutines dvidešimt minučių „Sūduvos“ futbolininkai turėjo kiekybinę persvarą, nes už paskutinės vilties pražangą raudona kortelė buvo parodyta „Kauno“ vartininkui Marianui Kello. Lietuvos čempionai apsigynė nuo Marijampolės žaidėjų atakų.

Kauniečių gretose po ilgokos pertraukos žaidė traumą išsigydęs gynėjas Mindaugas Bagužis ir neseniai iš „Šilutės“ komandos grįžęs saugas Nerijus Valskis (vietoj jo, nubaudus M.Kello, į aikštę išėjo kitas „Kauno“ vartininkas Estebanas Dreeris), tačiau dėl kojos skausmų nerungtyniavo vienas gynybos ramsčių Nerijus Radžius.

A lygoje atkakliausiai „Kauną“ persekiojanti „Sūduva“ šį sezoną kol kas nė karto neįveikė lyderio. 2-ajame ture čempiono titulą ginantys kauniečiai sutriuškino marijampoliečius 3:0.

„Po įvarčio per daug iniciatyvos atidavėme varžovams. Rezultatas galėjo būti visoks. Ačiū Dievui, šį kartą sėkmė lydėjo mus“, – po rungtynių sakė „Kauno“ vyriausiasis treneris Artūras Ramoška.