Lietuvos futbolo rinktinė nusileido slovėnams

Pirmąją nesėkmę 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyre patyrė Lietuvos rinktinė.

Sekmadienį Vilniuje E grupės turnyro trečiojo turo rungtynes Lietuvos futbolininkai 0:2 (0:2) pralaimėjo Slovėnijos komandai ir su 6 taškais smuktelėjo į trečiąją poziciją.

Abu įvarčius nugalėtojams, kurie su 6 taškais pakilo į antrąją vietą, pelnė Milivoje Novakovičius (33 ir 37 min.).

Vienvalde grupės lydere lieka visus tris susitikimus laimėjusi Anglijos rinktinė, sekmadienį kiek anksčiau svečiuose 1:0 (0:0) palaužusi pusantro kėlinio besipriešinusią Estijos komandą, kuri nuo 48 minutės žaidė be pašalinto iš aikštės Ragnaro Klavano.

Pergalingą įvartį įmušė Wayne'as Rooney (73 min.).

Trečiosiose E grupės trečiojo turo rungtynėse antradienį San Marino ekipa žais su Šveicarijos komanda.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija                    3 3 0 0  8:0  9

2. Slovėnija                  3 2 0 1  3:1  6

3. Lietuva                    3 2 0 1  3:2  6

4. Estija                     3 1 0 2  1:2  3

5. Šveicarija                 2 0 0 2  0:3  0

6. San Marinas                2 0 0 2  0:7  0

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finaliniame etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų. Dėl likusių 23 kelialapių kovos 53 Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečiojoje pozicijoje likusių ekipų iš karto pateks į finalinį UEFA Euro 2016 (birželio 10 - liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą. Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiose varžybose kovos aštuonios trečiąsias vietas grupėse užėmusios vienuolikės.