Quantcast

Įsigaliojo ES ir Ukrainos prekybos sutartis, kelianti Maskvos įtūžį

  • Teksto dydis:

Ukrainos ir Europos Sąjungos laisvosios prekybos sutartis įsigaliojo penktadienį – kaip ir Maskvos paskelbtas maisto produktų iš Ukrainos embargas, dėl kurio Kijevas turės iš naujo suderinti savo ekonomikos modelį.

Laisvosios prekybos sutartis yra dalis platesnės asociacijos su ES sutarties, pasirašytos 2014 metų birželio pabaigoje, kuri daugeliu atžvilgiu nulėmė drastišką Ukrainos santykių pablogėjimą su Maskva, įtūžusia, kad jai anksčiau buvęs pavaldus Kijevas gręžiasi į Vakarus.

Ukraina, kurios rinka buvo tradiciškai orientuota į Rusija, dabar turės stiprinti ryšius su Europos rinkomis ir laikytis jų taisyklių.

„Sutartis prisidės prie Ukrainos ekonomikos modernizacijos ir diversifikacijos, taip pat suteiks papildomų paskatų reformoms“, sakoma ketvirtadienį paskelbtame Europos Komisijos pranešime.

Briuselis taip pat sakė, kad ši sutartis padės Ukrainai pagerinti savo verslo klimatą ir pritraukti užsienio investicijų. Tos pačios nuomonės laikosi banko „UniCredit“ analitikas Jehoras Perelyhinas.

Ukrainai ruošiantis priimti šią sutartį buvo iškilę daug kliūčių.

2013 metų lapkritį tuometis prorusiškas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atmetė asociacijos su ES sutartį, išprovokuodamas įnirtingus proeuropietiškų jėgų protestus savo šalyje, per kuriuos valstybės vadovas ir jo vyriausybė buvo nuversti. Tai savo ruožtu vedė į ginkluotą konfliktą Rytų Ukrainoje su Maskvos palaikomais separatistais, per kurį žuvo daugiau kaip 9 000 žmonių.

Baimindamasis, kad dėl tos sutarties Rusijos rinką gali užplūsti europietiškos prekės, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių: sustabdė laisvosios prekybos režimą su Ukraina ir nuo penktadienio nutraukė importuoti maisto produktus iš tos šalies.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas nurodė, kad dėl Maskvos veiksmų jo šalis negaus apie 600 mln. JAV dolerių pajamų.

Prezidentas Petro Porošenka anksčiau pripažino, kad Rusijos atsakomieji žingsniai padarys „žalos“ Ukrainos ekonomikai, bet sakė, kad jis „pasiruošęs sumokėti šią kainą“ ir tęsti pastangas prisijungti prie Europos Sąjungos laisvosios prekybos zonos.

Savo naujametinėje kalboje jis pasmerkė embargą, sakydamas, kad Maskva mėgina „ekonomiškai pasmaugti“ Ukrainą.

„Maskva uždaro savo rinką ukrainietiškoms prekėms – tai yra galinga ekonominė ataka; tai dar viena karo ... prieš mus dalis“, – sakė P.Porošenka.

Kijevas pažadėjo imtis atsakomųjų priemonių ir artimiausiu laiku paskelbti prekių, kurias bus draudžiama įvežti iš Rusijos, sąrašą.


Šiame straipsnyje: ESUkrainalaisvosios prekybos sutartiskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Korupcija Kijeve ir Vilniuje yra jau ES problema. Pats žymiausias šių metų korupcijos skandalas Lietuvoje: Tai stambaus valstybinio (mūsų visų) turto perdavimas Austėjos Landsbergienės naudojimuisi [1]. Austėja Landsbergienė yra Vytauto Landsbergio anūko žmona. To paties anūko, kuris neturėdamas žalio supratimo apie politiką, yra prastumtas vadovauti kubilinių partijai. Nepotizmas ir korupcija čia susikaupia į vieną, ypač skausmingą visai Lietuvai, mazgą. 1." 2013 m. Austėja Landsbergienė be konkurso, už nerealiai menką nuomos mokestį, praktiškai neribotam laikui iš „Lietuvos energijos“ dukterinės įmonės „NT Valdos“ sugebėjo išsinuomoti beveik 2000 kv. m patalpas. Anksčiau šis Vilniaus senamiestyje esantis pastatas priklausė AB „Rytų skirstomieji tinklai“. 2012 metais pastatas buvo remontuojamas, jo rinkos vertė siekia 1 milijoną eurų Šis pastatų kompleksas dar ir plečiamas valstybės sąskaita už papildomus daugelį milijonų eurų." ( mokslas-studijos-ekonomika)

Pencininkas

Pencininkas portretas
Laukia lietuvos likimas,mazi atlyginimai ,pencijos ubagiškos,masinė migracija i vakarus, Kitaip sakant integrusis į europą

Tomas

Tomas portretas
Giala pasidare tos ukrainos varksai.Visiskai ekonomika zlugus bus ju nors del ukrainietisku lasiniu as patenkintas,o visas kitas maistas tai jau nebekokybiskas pasidare ypas del GMO.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių