Quantcast

Lietuva ruošiasi deryboms dėl pabėgėlių skaičiaus

  • Teksto dydis:

Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių atstovai ruošiasi deryboms, kaip paskirstyti Pietų Europą užplūdusius pabėgėlius iš Afrikos.

ES šalys sutarė per dvejus pasidalyti 40 tūkst. pabėgėlių iš Italijos bei Graikijos ir dar 20 tūkst., esančių trečiosiose šalyse. Pasidalyti našta siūloma po to, kai bandydami patekti į Europą Viduržemio jūroje nuskendo tūkstančiai žmonių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų.

Dviejų dienų susitikimas Liuksemburge dėl kiekvienai valstybei tenkančio skaičiaus prasidės ketvirtadienį.

Derybose Lietuvai atstovaus vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, nes ministras Saulius Skvernelis atostogauja.

Viceministras susitikimo išvakarėse BNS teigė, kad „pastarosiomis dienomis vyksta intensyvus derybinis darbas tiek dvišaliu pagrindu, tiek darbiniuose formatuose“.

Pasak jo, Lietuva yra pasirengusi „padėti žmonėms, bėgantiems nuo karo ir kovojantiems už savo gyvybes“.

„Lietuva (...) yra pasiryžusi būti solidaria ES valstybe nare ir prisiimti savanoriškus įsipareigojimus dėl asmenų perkėlimo pagal savo realias galimybes“, - teigė viceministras.
Liuksemburge turėtų būti tariamasi dėl kriterijų, kuriais remiantis būtų paskirstyti pabėgėliai.

Lietuva nepritarė pirminiam Europos Komisijos siūlymui priimti iki 710 pabėgėlių. Lietuvos diplomatų teigimu, tąkart mažesnėms ES šalims tenkantį pabėgėlių skaičių išpūtė tai, jog Briuselis vertino anksčiau vykdytas perkėlimo ir priėmimo programas. Lietuva tokios patirties praktiškai neturi iš dalies dėl to, kad patys svetimšaliai nenori būti perkeliami į Lietuvą, o renkasi turtingesnes Europos šalis.

E.Jankevičius teigė sieksiantis, kad „Lietuvai reikėtų perkelti mažesnius skaičius, nei buvo pirminiai siūlomi Komisijos“, bet konkrečių naujų skaičių nenurodė.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę pripažino, kad Lietuvai gali tekti priimti daugiau nei 250 pabėgėlių - tokį kiekį anksčiau yra patvirtinusi Vyriausybė. Pasak jo, Lietuva pasisako už tai, kad skirstant pabėgėlius būtų atsižvelgta į šalies ekonomikos dydį ir gyventojų skaičių.

Pabėgėliai pirmiausia būtų apgyvendinti Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, o vėliau nevyriausybinės organizacijos rūpintųsi jų įsikūrimu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Pabėgėliai būtų mokomi lietuvių kalbos, įtraukiami į Darbo biržą. Iš ES lėšų už kiekvieną pabėgėlį būtų skiriama 6 tūkst. eurų.

Praėjusią savaitę į Lietuvą atvyko 15 Irako krikščionių, kuriuos persekioja grupuotė „Islamo valstybė“. Šiais pabėgėliais rūpinsis Lietuvos katalikų bažnyčia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
Kokios dar derybos? "Integravimo" pinigų užtektų visiems juodukams namolio Afrikon pargabenti, ir dar liktų rimtesniems reikalams. Kodėl europiečius iš kai kurių Europos valstybių atgal į kai kurias kitas Europos valstybes deportuoti galima, o afrikiečių iš Europos į Afriką negalima?

na ką gi

na ką gi portretas
Putinui teks stoti į eilę,nes pirmiausi bus islamistai su savo organizuotais teroristiniais išpuoliais

Anonimas

Anonimas portretas
Ten kur prasideda pinigai morales nebuna. Isiklausykite, uz kiekviena pabegeli po 6 tukst euru. is ES. Jeigu pabegeli pasieks 1 tukst, tai jau bus gerai. Kiti nuses "sprendzianciu" kisenese. Va del ko atsirado tiek daug "humanistu". Lietuvos reikalai tokiems maziausiai rupi. Atkreipkite demesi i garsiausiai uz tai pasisakancius politikus ir pastebekite kaip artimiausiu metu jie greitai praturtes.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių