Quantcast

V. Adamkus: Nepriklausomybės Aktas įpareigoja lietuvius

Lietuvai po beveik šimtmečio perduotas Nepriklausomybės Aktas reiškia ir įpareigojimą toliau dirbti dėl šalies nepriklausomybės, teigia prezidentas Valdas Adamkus.

„Tai visos tautos pakilimas, nes dokumentas, kad jis egzistuoja, buvo žinoma ir šiuo metu, kaip čia buvo išsireikšta, jis grįžo į namus, kur jis turi būti. Ir tai yra ne vien simbolika, bet tai yra jausmas, ir aš galiu pasakyti, kad visa tauta turi tikrai jausti tą pakilimą, dvasinį pakilimą ir tuo pačiu įsipareigojimą“, - po Akto perdavimo ceremonijos sakė V. Adamkus.

Pasak jo, lietuvių tauta turi būti atsidavusi šalies labui, o paties Akto perdavimas yra didžiulė šventė kiekvienam šalies piliečiui.

Man šiandien yra didelė šventė, kaip ir kiekvienam Lietuvos piliečiui.

„Ta nepriklausomybė, kuri buvo paskelbta prieš šimtą metų, būtų ne tik įgyvendinta pilnai, bet ir toliau tęsiama pilnu įsipareigojimu, pilna meile ir atsidavimu Lietuvai. Man šiandien yra didelė šventė, kaip ir kiekvienam Lietuvos piliečiui“, - teigė jis.

Trečiadienį Vokietija Lietuvos Nepriklausomybės Aktą perdavė laikinam eksponavimui penkeriems metams.

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas buvo pasirašytas 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje - juo buvo atkurta Lietuvos valstybė. Išreikšdami tautos valią, Aktą pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių.

Vokietijai siųstą 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto originalą politiniame Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve praėjusių metų kovo mėnesį rado Vytauto Didžiojo universiteto prof. Liudas Mažylis. Lietuvos valstybės šimtmečio proga Vokietija sutiko istorinį dokumentą paskolinti Lietuvai.

Nuo sekmadienio, sausio 21-osios, Lietuvos Tarybos priimtą nutarimą, skelbiantį Lietuvos nepriklausomybę, galės pamatyti ir visi šalies gyventojai - jis bus eksponuojamas Signatarų namuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

komedija

komedija portretas
Tai reikėjo dirbti? Ko išsprukai iš Lietuvos? Reikėjo partizanauti...Reikėjo grįžti kartu su Lukša-Daumantu. Lukša turėjo teisę likti Vakaruose, tačiau grįžo į Lietuvą. O tamstelė trynėsi sovietinėje Lietuvoje: 1972 m. liepos mėn. buvo pirmosios JAV aplinkos apsaugos delegacijos į Sovietų Sąjungą narys. Tuo pačiu metu pirmą kartą po emigracijos apsilankė ir Lietuvoje...Įdomi data - 1972 m., kai buvo ribojamos užsieniečių kelionės į Lietuvą (ryšium su Kalantinėmis).

Anonimas

Anonimas portretas
Senas slykstyne,tave amerikieciu suni,gal ipreigoja Lietuviu kuriu liko labai mazai,tikrai nejipareigoja

O

O  portretas
valdzios neipareigoja kad zmones gyventu geriau? Kad galetu oriai pragyventi? Kodel valdziazmogiai apvagineja zmones? Lai valdzia pabando pragyventi is 200 euru
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių