Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo projektui – šią vasarą bus griaunama Salantų užtvanka. Salanto upėje atsilaisvins 46 km migracijos kelias saugomoms žuvų rūšims, bus įrengtos dirbtinės nerštavietės šlakiams, mažosioms ir upinėms nėgėms. Bus išvalyta 90 m ilgio upės atkarpa žemiau užtvankos.
Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką ir taip atlaisvinti 46 kilometrus migracijos kelio saugomoms žuvų rūšims, antradienį pranešė Aplinkos ministerija.
Nors šiemet Kūčios bus kitokios, tačiau neabejojame, jog kaip ir visuomet ant daugelio stalų tądien dominuos įvairūs žuvies patiekalai. Lietuvos gamtos fondas (LGF) kviečia atsižvelgti ne tik į žuvies ir jūros gėrybių skonines savybes bei kainą, bet ir į tai, ar šiai rūšiai negresia pavojus išnykti.
Lapkričio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais vykdė prevencinę priemonę, kurios tikslas – kontroliuoti verslinę, mėgėjišką ir specialiąją žvejybą bei nustatyti galimus pažeidimus.
Netoli Ignalinos yra tokia Padysnio hidroelektrinė. Sovietinės inžinerijos stebuklas. Prieš 60 metų paleistos elektrinės pajėgumų pakakdavo šešiems aplinkiniams kaimams. Dvi elektrinės turbinas vanduo suka iki šiol, tačiau aplinkiniai kaimai sunykę, tad elektra keliauja į bendrą šalies tinklą. Dieną, kai buvo filmuojama TV3 laida „Žalioji byla“, elektrinė veikė tik vieno kilovato pajėgumu. Tiek nepakaktų net ir skalbimo mašinai.
Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad prasideda naujas jos etapas „Sugavai ir paleisk“. Žvejai mėgėjai spalio 1–15 d. galės žvejoti tik paleisdami visus sugautus šlakius ir lašišas.
Hidrometeorologijos tarnybai penktadienį paskelbus hidrologinę sausrą visos šalies mastu, tarnybos Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus sako, kad iki kritinės ribos ežeruose ir upėse kritęs vandens lygis pirmiausia daro neigiamą poveikį žuvims.