Birželio 1-ąją Lietuvoje prasideda maudymosi sezonas, kuris tęsis iki rugsėjo 15 d. Ne anksčiau kaip 10 dienų iki maudymosi sezono pradžios turi būti atliekami ir reguliariai, kas dvi savaites kartojami maudyklų vandens kokybės tyrimai (birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais, iki rugsėjo 15 d.).
„Kauno dienos“ studijoje – pokalbis su bendrovės „Kauno vandenys“ generaliniu direktoriumi Ramūnu Petru Šulskumi apie kauniečių dažnai užduodamus klausimas dėl Kauno miesto vandens kokybės, kodėl kai kurių rajonų gyventojų namuose bėga drumstas vanduo, kokie planuojami darbai ir investicijos. Bendrovės direktorių kalbina žurnalistas Gražvydas Muižys.
Tai vienų, tai kitų kauniečių namuose pasipiktinimą kelia iš čiaupo bėgantis vanduo su keistomis drumzlėmis. Kai taip nutinka dėl, tarkime, tinklų remonto ir yra vienkartinė situacija, reaguojama pakančiai, tačiau, kai tokia situacija kartojasi, žmonių kantrybė ilgainiui senka.
Kai kuriose šalies maudyklose antrąją liepos mėnesio pusę vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos reikalavimų, praneša Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), įvertinęs maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus. Liepos mėnesį atliktų vandens tyrimų rezultatai buvo blogesni, palyginti su birželio mėnesio rezultatais. Birželį trumpalaikės taršos maudyklose nebuvo nustatyta, o liepą tarša nustatyta 4 maudyklose.
Gavęs 111 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimų rezultatus liepos mėnesį, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) informuoja, kad tik vienoje maudykloje buvo nustatyta trumpalaikė tarša.
Šalyje tvyrant rekordiniams karščiams, Kauno mieste suvartojamo geriamojo vandens kiekiai išaugo kelis kartus. Tai ypač jaučiama periferiniuose individualių būstų kvartaluose. Gyventojai ne tik intensyviau naudoja vandenį buityje, bet ir gausiai laisto želdinius, pildo lauko baseinus. Visa tai daro tiesioginę įtaką vandens kokybei – dalyje miesto rajonų jis šiomis dienomis pernelyg drumstas. „Kauno vandenų“ atstovai deda pastangas situacijai suvaldyti, kad gyventojų patiriami nepatogumai kuo greičiau baigtųsi.
Į portalo redakciją atskriejo skaitytojų pagalbos prašymai – Kauno ir pakaunės gyventojai skundžiasi suprastėjusia vandens kokybe. Žodis „suprastėjusi“ čia gal kiek ir per silpnas – iš kranų bėga juodas vanduo! „Kauno vandenų“ atstovai tikina apie problemas žinantys ir įvardija tokių situacijų priežastis.
„Kauno vandenų“ Centrinės dispečerinės duomenimis periferiniuose miesto rajonuose vandens suvartojimas vidutiniškai šoktelėjo dvigubai – nuo 140 kub. m iki 240 kub. m per valandą. Ypač piko metu, nuo 18 iki 23 val., kai gyventojai, grįžę po darbų, masiškai ima ne tik naudoti vandenį buityje, bet ir laistyti želdinius.