Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė nagrinėti, ar aukščiausiam šalies įstatymui neprieštarauja Pensijų kaupimo įstatymas, nenumatantis sąlygos gyventojui nutraukti pensijų kaupimo sutartį.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad siūlomos lankstesnes sąlygos naujai į antros pakopos pensijų fondus įtraukiamiems žmonėms nereiškia sistemos reformos, tačiau sprendžia pagrindines visuomenės keltas problemas.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija antradienį kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę ragindama kuo greičiau diskusijoms Trišalėje taryboje pateikti pasiūlymus dėl numatomos kai kurių mokesčių ir pensijų kaupimo pertvarkos.
Antroji pensijų kaupimo pakopa turėjo būti skirta palypėti į viršų, kur ant lentynos padėta daugiau pinigų. Tačiau dabar pasipylė kritika, jog pakopa buvo sukonstruota taip, kad ne pasilypėtum, o nugarmėtum į rūsį, kuriame nėra stiklainių su pensijai užkonservuotais pinigais.
Laukiant galimo Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo dėl kaupimo antros pakopos pensijų kaupimo fonduose, sistemos judinti nereikia, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė. KT išvados prašo Seimo opozicija.
Šiemet į antrosios pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – į asmenines „Sodros“ paskyras siunčiamus svarbius pranešimus perskaitė tik 33 proc. gavėjų.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad antros pensijų pakopos sistema gali būti tobulinama, tačiau pabrėžia, kad čia svarbus stabilumas ir nuoseklumas.
II-osios pakopos pensijų fondams praėję metai buvo vieni iš prasčiausių istorijoje – žmonės, kaupiantys pensijai, prarado šimtus milijonų eurų. Tačiau šiemet, neatsiklausus žmonių, jie ir vėl turi būti priklausomi nuo fondų. O kai kurie šią sistemą netgi vadina 100-mečio afera.
Premjerei Ingridai Šimonytei šią savaitę panešus apie galimus antros pakopos pensijų kaupimo sistemos pokyčius, socialinės apsaugos ir darbo ministrė tikina, kad sistemos kryptis bus išlaikyta, o pokyčiai bus nedideli ir Seimą pasieks pavasario ar rudens sesijoje.