Žmogus turėtų pramiegoti apie trečdalį savo gyvenimo. Jei šis laikas nevisavertis, tikėtina, kad ir likusieji du trečdaliai nebus kokybiški. Ką daryti, kad mūsų miego kokybė pagerėtų?
Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
Dar mėnesį gyvensime karantino režime. Per pandemiją beveik 90 proc. įmonių darbo interviu vykdė nuotoliniu būdu, rodo JAV konsultacijų bendrovės „Gartner“ duomenys. Nors bendravimas technologijų pagalba per pastaruosius metus darbo rinkoje tapo visuotinai priimtina priemone, tačiau atrankas vykstantys specialistai pastebi, kad įsidarbinimo interviu metu kylantis jaudulys ir elementarių taisyklių nežinojimas gali pakišti koją gauti norimą darbą.
Šventinei prekybai – tiek smulkiesiems verslininkams, tiek ir didiesiems tinklams – persikeliant į internetą, suaktyvėja ir kibernetiniai nusikaltėliai, siekiantys išnaudoti el. parduotuvėse pastebimas saugumo spragas. Skaičiuojama, kad karantino laikotarpiu kibernetinių grėsmių, kuomet bandoma prisijungti prie įmonių tinklų ar siunčiami laiškai su užkrėstais prisegtukais, padaugėja net iki 30 proc. Ekspertai dalijasi pagrindiniais patarimais, kaip el. parduotuvėms apsisaugoti nuo šių grėsmių ir tuo pačiu apsaugoti savo klientus.
Sveikatos ekspertų tarybos narys profesoriaus Mindaugas Stankūnas sako, kad likti namie stengiantis suvaldyti COVID-19 situaciją šalyje yra efektyvesnė priemonė nei reikalavimas sumažinti susitikimų skaičių.
Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius feisbuko paskyroje pakomentavo situaciją dėl Lietuvoje toliau grėsmingai didėjančių koronaviruso atvejų skaičiaus. Profesorius teigia, kad epidemiologams kitą savaitę teks priimti sprendimą griežtinti karantino sąlygas ar dar laukti efekto.
Paskutiniu metu viešai nuvilnijusios istorijos dėl netinkamomis sąlygomis laikomų gyvūnų nelegaliuose veislynuose sukrėtė tiek augintojų savininkus, tiek likusią visuomenės dalį. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovų, šioje vietoje kaip niekad svarbus žmonių sąmoningumas ir tinkamas pasiruošimas, apsisprendus įsigyti gyvūną. Tad kokius namų darbus prieš perkant augintinį turi padaryti pirkėjas, kaip atskirti gerą veislyną nuo normų neatitinkančio ir kur kreiptis, prireikus papildomos informacijos ar pastebėjus nelegalią veisėjų veiklą?
Mokslas sako, kad mūsų smegenims labai patinka, kai viskas yra aišku, nuspėjama ir žinoma. Vos situacija pasikeičia į tokią, kokią turime dabar dėl COVID-19 viruso, mūsų smegenys įjungia streso reakciją. Psichologės lektorės Lauros Rimkutės teigimu, šiandien ypač aktualu kalbėti apie jausmus, kuriuos mums kelia nežinia dėl ateities, ir apie tai, kaip galime sau padėti.
Biuras, restoranas ir autobusas tapo daugybinių užsikrėtimų koronavirusu vietomis. Visus šiuos atvejus ištyrė specialistai ir pateikė vertingus patarimus, kaip elgtis, kad tokie atvejai nesikartotų, rašo ispanų „El Pais“.