Dulkės ir smėlio dalelės iš Sacharos dykumos artėjantį savaitgalį vėl uždengs Europos padangę ir paveiks oro kokybę žemyne, penktadienį pranešė Europos Sąjungos (ES) palydovų stebėjimo tarnyba.
Gegužę-birželį prie KLASCO teritorijos esančios oro kokybės tyrimų (OKT) stotelės nefiksavo jokių kietųjų dalelių paros vidutinės koncentracijos viršijimų.
Uostamiesčio savivaldybėje pristatyti oro kokybės tyrimų mieste rezultatai specialistams ir bendruomenės atstovams sukėlė dvejonių. Suabejota pasirinktais vertinimo metodais ir tuo, ar turimi duomenys iš tiesų atspindi realią situaciją.
Azoto dioksido tarša kai kuriose sostinės vietose priartėjusi prie leidžiamos ribinės vertės, nerimą ypač kelia prie taršių vietų įsikūrusios mokyklos, teigia tyrimą iki karantino atlikęs Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas.
Jau kurį laiką uostamiestyje gyventojai kvėpuoja švaresniu oru. Nors Klaipėdoje ilgokai nebūta smarkesnio lietaus, kuris užterštumą galėtų sumažinti, tačiau oro kokybė – kur kas geresnė nei tokiu laiku pernai. Neabejojama, kad tai – karantino pasekmė.
Oro kokybę vertinantys specialistai praėjusiais metais Klaipėdoje fiksavo teigiamų pokyčių. Palyginti su dar metais prieš tai, uostamiesčio gyventojai pernai kvėpavo mažiau užterštu oru.
Klaipėdietis, gyvenantis privačių namų kvartale Mokyklos gatvėje ir kenčiantis dėl nuolatinės oro taršos, kurią sukelia nežinia kuo namus šildantys kaimynai, pasipiktino savivaldybės požiūriu į problemą. Esą valdininkai, užuot ėmęsi konkrečių veiksmų blogybei šalinti, informavo, jog laukia naujų direktyvų.
Siekdama sumažinti taršą mieste, savivaldybė iš tarptautinės kompanijos užsakė oro kokybės tyrimus. Klaipėdiečiai jau ne kartą skundėsi, kad, pasklidus nepakeliamam kvapui, bendrovės atstovams, kurie turėtų atvykti ir paimti oro taršos mėginius, prisiskambinti nepavyksta. Žmonės piktinasi, kad tūkstančius eurų kainavusi paslauga esą egzistuoja tik "ant popieriaus".
Šiais laikais mes nerimaujame dėl visko. Susirūpinę žmonės nuolat galvoja apie oro kokybę, vandens tyrumą ir švarumą bei dirvožemio būklę. Ir turime sunerimti ne tik dėl žmogaus tiesiogiai daromos taršos aplinkai, bet ir tos, kuri kasdien ir nuolat mus supa.