Šių metų festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ lietuviškoje programoje buvo gausu karantino metu gimusių ar jo įkvėptų jaunųjų kūrėjų darbų. Vienas tokių – tarp Belgijos ir Lietuvos gyvenančios ir kuriančios choreografės Vilmos Pitrinaitės monospektaklis „Tai ne tavo sapnas“.
Jei reikėtų Lietuvoje rasti žmogų šokio sinonimą, kuris pats nėra šokėjas, neabejotinai tai būtų Gintarė Masteikaitė. Kadaise į šokio teatro "Aura" duris pasibeldusi moteris šiandien yra Lietuvos šokio informacijos centro direktorė, vadovaujanti savas tradicijas turinčiam, bet kasmet jas laužančiam festivaliui "Naujasis Baltijos šokis".
„Šiuo metu gastrolių netrūksta. Pažiūrėsim, kaip bus kitąmet, kai apkarpys kultūros biudžetus“, – ne juokais, bet šypsodamasis sako vokiečių choreografas Moritzas Ostruschnjakas, komentuodamas priešpandeminius įpročius bandantį susigrąžinti scenos menų lauką.
Jau už dešimties dienų startuojančio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ organizatoriai šiemet pasirinko netradicinę kryptį – šiuolaikinį šokį pristatyti ne įprastose teatro salėse, o muziejų ir galerijų erdvėse. Tai – šansas ne tik išvysti šokio pasirodymus kitokioje aplinkoje, bet ir patirti neįprastą skirtingų meno sričių sinergiją – vienam vakarui rinktis šokio spektaklio ir parodos duetą.
Šiuolaikinio šokio institucijos švenčia skambius jubiliejus. Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ ir Lietuvos šokio informacijos centras skaičiuoja 25 metus. Institucijos užveda komunikacijos mašiną ir šiuolaikinio šokio, panašu, bus visus metus. Vis dėlto kuria ne institucijos, o žmonės.
1995-ieji. Metų šokiu paskelbiama "Makarena", pasaulio kompiuterius pasiekia "Windows'95" operacinė sistema, o Vilniuje įkuriamas Lietuvos šokio informacijos centras. Nuo to laiko prasideda naujas mūsų šalies šokio pasaulio etapas: šokio menininkai buriasi į bendruomenę, atsiveria daugiau tarptautinės veiklos galimybių, startuoja Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis "Naujasis Baltijos šokis".
Pandemija apribojo galimybes surengti tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį "Naujasis Baltijos šokis", tačiau jo rengėjai rado kitą išeitį ir paruošė neįprastą dovaną savo gerbėjams – vienuolikos užsienio ir lietuvių kūrėjų šokio filmų programą.
Gegužės 2–22 d. jau 24-ąjį kartą šokio ir meno gerbėjus suburs vienas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis "Naujasis Baltijos šokis". Šiemet jame bus skiriamas dėmesys drąsiai ir atvirai apie viską kalbančioms kūrėjoms ir spalvingam australų šokiui.
Tarptautinio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ atidarymo vakarą Šiuolaikinio šokio asociacija paskelbė dviejų kasmetinių ir vieno pernai įsteigto apdovanojimo laimėtojus.