Nacionalinį vėžio institutą (NVI) prijungus prie „didžiojo brolio“ geriau nebus, kalbėdamas apie Seimo komiteto svarstymus šią įstaigą integruoti į Santaros klinikas sako instituto Gydymo tarybos pirmininkas Mantas Trakymas.
Vilniaus universitetas (VU), Santaros klinikos ir Nacionalinis vėžio institutas pirmadienį sutarė glaudžiau bendradarbiauti onkologinių ligų gydymo bei onkologijos mokslo vystymo klausimais.
Politikai vėl svarsto idėją sujungti dvi greta veikiančias įstaigas – Nacionalinį vėžio institutą siūloma integruoti į Santaros klinikas, išsaugant jo autonomiją.
Ne vienos vyriausybės svarstytas, bet taip ir neįgyvendintas sumanymas atgimė Seimo Sveikatos reikalų komitetui apsilankius abejose sveikatos priežiūros įstaigose.
Trečiadienį komiteto nariai nusprendė pasiūlyti Vyriausybei Nacionalinio vėžio instituto turimą infrastruktūrą ir išteklius integruoti į Santaros klinikų struktūrą, o klinikų ir instituto pastatus sujungti bendru koridoriumi ar galeri
Nacionalinis vėžio institutas (NVI) pertvarkomas iš biudžetinės į viešąją įstaigą, jo valdyme be dabar esančių ministerijų ateityje dalyvautų ir Vilniaus universitetas (VU).
Su medikamentiniu gydymu susiduriantiems pacientams neišvengiamai kyla daugybė klausimų. Ar gydantis galima gyventi įprastinio gyvenimo ritmu? Ar reikia keisti mitybą? Ar galima sportuoti, keliauti? Ko tikėtis atvykus pas gydytoją onkologą chemoterapeutą? Kaip pasiruošti chemoterapijos kursui? Į dažniausiai pacientams kylančius klausimus atsako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai.
„Ką sutinku, ar bendraamžius, ar jaunesnius, sakau, kad jei tik priklauso prevencinė programa, eitų tikrintis. Nepražiopsokite ir eikite,“ – tokius patarimus pažįstamiems žarsto 72-ęjų vilnietis Petras, kuriam per storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą vėžys aptiktas pirmoje stadijoje.
Radiologiniais tyrimais nustatoma arba patikslinama onkologinės ligos diagnozė, tačiau prieš atvykstant tirtis, neretam pacientui kyla pačių įvairiausių klausimų. Ar prieš radiologinius tyrimus galima pavalgyti? Ar tokius tyrimus galima atlikti nėščioms moterims? Ar tyrimai yra skausmingi? Ar per radiologinius tyrimus patiriama apšvita pavojinga žmogui? Į šiuos ir kitus klausimus, kurie kyla pacientams, atsako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai.
Sergamumas melanoma Lietuvoje didėja, kasmet apie šimtas gyventojų nuo šio onkologinio susirgimo miršta, antradienį paskelbė Nacionalinis vėžio institutas (NVI).
Buvusi laikinoji Nacionalinio vėžio instituto (NVI) vadovė Sonata Jarmalaitė išeina iš instituto – ji sako buvusi spaudžiama palikti darbą, o paskutiniu lašu nesutarimų istorijoje vadina su centrine valdžia nederintą instituto iniciatyvą padėti onkologiniams ligoniams iš Ukrainos.