Po dvi valandas šalies mokyklose ir ugdymo įstaigose ketvirtadienį trukusio įspėjamojo streiko, kurį surengė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, paaiškėjo, kad jame dalyvavo 118 Kauno rajono mokyklų mokytojų.
Ketvirtadienį šalyje švietimo sektoriaus atstovai kilo į įspėjamąjį streiką. Juo siekiama priversti centrinę valdžią laikytis pažadų ir kitų metų biudžete atrasti tokią sumą, kuri buvo sutarta po pernai vykusio mokytojų streiko. Tiesa, Kauno mokytojai streikuoja vangiai.
Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinė sąjunga pirmadienį pranešė reiškianti palaikymą lapkričio 28 dieną organizuojamam įspėjamajam dviejų valandų mokytojų streikui.
Lietuvos mokytojai vėl grasina streikais, tačiau uostamiesčio pedagogai šį kartą nusiteikę palaukti. Per ankstesnius protestus buvę tarp aktyviausiųjų, šįkart klaipėdiečiai nesiveržia į mūšį. Atrodo, Klaipėdos mokytojai supranta – šis streikas labiau panašus į politines manipuliacijas nei į kovą už savo teises.
Nyderlanduose trečiadienį dėl mokytojų visos dienos streiko nedirba tūkstančiai mokyklų – tai dar venas iš šį rudenį šalyje vykstančių masinių protestų.
Naujųjų mokslo metų pradžia šiemet veikiausiai nebus paženklinta mokytojų streikais, kaip pernai. Tačiau katastrofiškai trūksta pačių mokytojų. Tad pagrindinis uostamiesčio mokyklų iššūkis per tris savaites, iki rugsėjo 1-osios, rasti visus trūkstamus pedagogus.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir įvairių valstybės ir savivaldybių įstaigų profesinių sąjungų organizacijos pasirašys 2020 metų nacionalinę kolektyvinę sutartį, be kita ko, numatančią didinti politikų, pareigūnų, teisėjų, valstybės tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinį dydį nuo 173 iki 176 eurų. Tam prireiks 60 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Lenkijos mokytojų profesinės sąjungos vadovas ketvirtadienį pranešė, kad savaitgalį bus laikinai sustabdytas pedagogų streikas, dėl kurio beveik trims savaitėms buvo užsidariusios dauguma šalies mokyklų, kad galėtų būti surengti baigiamieji egzaminai.
Lenkijos pedagogų profesinės sąjungos ir vyriausybė ketvirtadienį vėl derasi dėl atlyginimų didinimo, šalyje augant įtampai dėl jau antrą savaitę besitęsiančio streiko, per kurį buvo uždarytos dauguma mokyklų.
Didesnių atlyginimų reikalaujantys Lenkijos mokytojai pirmadienį pratęsė prieš savaitę paskelbtą streiką, tačiau vyriausybė, anksčiau pažadėjusi išmokėti dosnias priemokas daugelio kitų profesijų atstovams, pareiškė nebeturinti lėšų, kad patenkintų pedagogų reikalavimus.