Sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose – pirmadienį ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus.
Kraupi istorija aitrina gyvūnų mylėtojų širdis. Jauna pora, vaikštinėdama mišku, aptiko negyvą šunį, šalia kurio buvo numestas pavadėlis. Gyventojai įtaria, kad su gyvūnu buvo susidorota. Tačiau tai gali įrodyti tik tyrimai.
Šis incidentas įvyko Žmutinės Saksonijos žemės miške. Jei ne atsitiktinai važiavęs dviratininkas ir po mišką vaikščiojęs medžiotojas, vyrui pasimatymas su internete užgimusia meile galėjo baigtis liūdnai, pasakojama LNK reportaže.
Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Kauno marių regioninio parko atstovas sako, kad Lietuvoje vaikai praleidžia pernelyg mažai laiko gamtoje, o kai kurie net nebuvę miške.
Dar per karantiną pamėgus laisvalaikį leisti gamtoje, tokia poilsio forma vis populiarėja, tačiau daugelis pamiršta ar ignoruoja taisykles, kurių reikėtų laikytis gamtoje. Kokios taisyklės, kodėl jų reikia laikytis ir kas nutiks, jei to nedarysime, atsako Žuvinto biosferos rezervato, kuriame yra ir gamtos mokykla, grupės patarėjas Tomas Pikūnas
Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgydami miškingas teritorijas Trakų, Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose fiksavo dešimt kenkėjų pažeistų medžių židinių ir galimai neteisėtai sunaikinto miško dalis.
Nuo trečiadienio draudžiami miško kirtimai ir medienos ištraukimas visų grupių saugomuose miškuose bei nacionaliniuose parkuose, pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT).
Lengvata, kai valstybinis miškas pigiau parduodamas nuo stichinių nelaimių nukentėjusiems gyventojams, yra nepakankamai aiški ir gali būti žalinga valstybei, pastebi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Penktadienį Panevėžio rajono miške radus sumuštą nepilnametę, sekmadienį suimti trys įtariamieji, dar dviem skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies.