Sostinės gyventojai stebisi, kad krūmai ir medžiai vis dar sodinami ir iškritus. Tačiau arboristai teigia – medžius ir krūmus sodinti galima, kol nėra įšalo.
Vakar, gegužės 8 d., Vilniuje, Kalinausko g. esančiame skverelyje buvo pasodintos sakuros. Šių japoniškų vyšnių sodinimas – šiuo metu vykstančios tarptautinės iniciatyvos, skirtos medžių už taiką sodinimui visame pasaulyje, dalis.
Žalioji Vilniaus banga šeštadienį nusidriekė Savanorių prospektu, viena ilgiausių ir intensyviausio eismo Vilniaus gatvių. Apie 200 vilniečių, tarp jų – savivaldybės įmonių ir greta dirbančių verslų darbuotojai, mokyklų mokiniai ir mokytojai, Naujamiestyje pasodino apie 2 tūkst. krūmų, augalai užpildė jau esančių ir naujai pasodintų medžių pomedžius.
Norintiems sodinti mišką nuo šiol nereikės gauti perteklinių leidimų, taip pat sukuriamas „vieno langelio“ aptarnavimas, trečiadienį skelbia Aplinkos ministerija.
Žemei pasidengus sniegu uostamiesčio darbininkai nusprendė sodinti medžius. Gyventojai piktinasi, esą absurdiška grūsti į žemę spygliuočius per tokį šaltį, nes pavasarį juos teks išrauti ir sodinti iš naujo. Tačiau "Klaipėdos želdinių" atstovai ramina: ir esant minusinei temperatūrai medis gali prigyti.
Vilniaus Naujininkų gyventojai kraipo galvas pamatę spustelėjus žiemos šaltukui sodinamus medžius. Tuo tarpu sostinės savivaldybė aiškina, kad stebėtis nėra kuo – sodinti želdinius galima iki dešimties laipsnių šalčio, kol dar nėra susiformavęs žemės įšalas.
Viena pagrindinių Vilniaus transporto arterijų – Konstitucijos prospektas – toliau keičiasi ir netrukus taps visapusišku Žaliosios bangos pavyzdžiu. Kiekvienas jo kilometras žaliuos medžiais, krūmais, vijokliais: želdiniais bus atskirta ne tik važiuojamoji dalis ir pėsčiųjų takai, bet kai kuriose atkarpose – ir priešingo eismo juostos.
Per artimiausius dvejus metus Vilniuje bus pasodinta 100 tūkst. naujų medžių, 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių, planuoja Vilniaus miesto savivaldybė.