Pirmadienį ir antradienį visi abiturientai, kurie pasirinko laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, gali nuotoliniu būdu dalyvauti elektroniniame nuotoliniame matematikos žinių patikrinime.
Valstybinį matematikos brandos egzaminą laikyti ketinantiems abiturientams balandį bus rengiamas nuotolinis matematikos žinių patikrinimas, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Šiųmečių matematikos brandos egzaminų rezultatai atskleidė niūrią tendenciją: kas trečias abiturientas šalyje sulaukė neigiamo įvertinimo. Iškart po to įsiplieskusi arši diskusija ir kaltųjų paieškos nedavė jokios naudos.
Matematiniai modeliai ir įvairūs skaičiavimai reikalingi ne tik sudėtingoms užduotims, tokioms kaip duomenų analizė ar statistinių modelių sudarymas, tačiau ir kasdienėje buityje. Maisto ruošimas, asmeninių finansų tvarkymas, o KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) docento A.Kabašinsko atveju net sodo priežiūra reikalauja logikos ir skaičiavimų.
Vieniems matematika – mokslų karalienė, skaičių poezija, kitiems – mokyklos laikų košmaras. KTU matematikui Mindaugui Bražėnui tai įdomi kelionė siauru keliuku kalno viršūnės link, kurios dar niekas nebuvo pasiekęs.
Šįkart ne apie mokslų karalienės valstybinį egzaminą, kuris šiemet, deja, buvo išties karališkai nepasiekiamas trečdaliui Lietuvos dvyliktokų, o apie kadencijų skaičius (irgi matematika) valdžioje, be kita ko, turbūt siekiant įrašo ir istorijos rekordų knygoje.
Skatinti moksleivių motyvacijai mokytis matematikos svarstoma pasitelkti ir psichologus, sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.
Valstybinio matematikos egzamino neišlaikius rekordiniam skaičiui abiturientų, pagaliau turėtume pripažinti, kad ne vien jie ar švietimo sistema, o mes visi kaip šalis išgyvename matematikos krizę. Matematika yra fundamentalus mokslas. Idealiu atveju jo žinios turėtų tapti ne sprintu iki įrašo diplomo priede, o viso gyvenimo maratonu ir pakankamų funkcinių įgūdžių susiformavimu, gebant pritaikyti juos praktinėse gyvenimiškose situacijose.
Šmaikšti ir neieškanti žodžio kišenėje M. Gorkio mokyklos matematikos mokytoja Maja Tarachovskaja karantiną priėmė kaip Dievo skirtą dovaną. Kai vieni kentė izoliaciją, kiti keikė ribojimus įvedusią valdžią, klaipėdietė nuotoliniu būdu mokė vaikus ir pabaigė rašyti tris savo knygas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sudarė darbo grupę teikti siūlymams dėl matematikos mokymo, trečdaliui abiturientų neišlaikius valstybinio matematikos egzamino.