Šiandien 18 val. Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerijoje atidaroma Neringos Žukauskaitės ir Rūtos Šipalytės paroda „Dermė“, kuri sujungia dviejų lietuvių menininkių, dirbančių skirtingose srityse, kūrybą.
„Šiuolaikinis pasaulis yra skubantis ir visko perkrautas. Tad mano kūriniai – tarsi provokacija, kviečianti sustoti ir pailsėti baltoje, tuščioje erdvėje“, – sako grafikė Neringa Marcinkevičiūtė-Strazdė. Subtilius organinio stiklo estampus kurianti menininkė itin vertina minimalizmą. Ir asmeniniame gyvenime, ir kūryboje ji vadovaujasi moto: mažiau yra daugiau.
Kauno kultūros centre veikė grafikės, animalistės Serenos Pečiūnaitytės grafikos ir piešinių personalinė paroda „Tavo snukutis man ananasų skonio“. Joje savitą braižą turinti menininkė tęsė keistų gyvūnų pasaulio temą.
Ne vienus metus užsienyje praleidęs grafikas Linas Šalčius džiaugiasi, kad į gimtinę sugrįžo pačiu geriausiu metu. „Menas šį pavasarį tiesiog žydi ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje“, – sako jis.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose šį penktadienį atidaromos dvi naujos ekspozicijos: 17 val. – Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės grafikos paroda „Gijos“ / „Strands“, 17.30 val. – Agnės Kišonaitės instaliacijų ir tapybos paroda „Opinija“.
"Liaudies menas neturi griežtų taisyklių. Į jį galima žvelgti ir iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos", – tikina parodą Kaune šiuo metu pristatanti 22-ejų tautodailininkė Adelė Bražėnaitė. Dar paauglystėje liaudies meną ėmusi kurti uteniškė įsitikinusi – tautodailė gali koja kojon žengti su šiuolaikiniu pasauliu.
Nuo 2021 m. birželio 15 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) veikia dailininkės Taidos Balčiūnaitės kūrinių paroda „Stalčiaus lyrika“.
Birželio 10 d. Karmen Meno Laboratorijoje, Mursijoje, Ispanijoje, buvo pristatytas projektas „Žmogaus sielos anatomija”, apjungęs tris Lietuvos grafikų parodas, pristatančias Kauno miestą.
4-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Šviesos prigimtis“ akcentuoja grafiką kaip hibridinę meno kryptį ir į grafikos meno kūrinį siūlo žvelgti kaip į šiuolaikinėmis medijomis papildytą, socialines aktualijas reflektuojančią kūrybą.
Į virtualią erdvę persikėlęs kultūrinis gyvenimas nieko nebestebina. Parodų lankymas virtualioje realybėje gal ir nesukuria dailės galerijų atmosferos, bet socialiniai tinklai yra puiki galimybė pastebėti naujus meno kūrinius, susidomėti kūrėjais. Lisabonoje (Portugalija) gyvenanti klaipėdietė Marija Reikalas vienu kitu kūriniu retsykiais pasidalydavo „Facebook“ paskyroje. Egzotiška grafika ir tapyba iš karto patraukė dėmesį. Kilo mintis jaunos menininkės kūrinius parodyti klaipėdiečiams. Taip subrendo virtualios parodos Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje idėja. „Pirmą kartą pristatau savo darbus Klaipėdoje. Manęs kaip menininkės čia niekas nepažįsta. Pirmasis pasirodymas gimtajame mieste man yra labai jaudinantis“, – sakė Marija.