Rusija, nepaisydama aplinkosaugininkų perspėjimų apie riziką visam regionui, penktadienį paleis pirmąjį pasaulyje plaukiojantį branduolinį reaktorių – nesavaeigę atominę elektrinę – ir pasiųs jį į kelionę per Arkties vandenyną. Pripildytas branduolinio kuro atsargų, laivas „Akademikas Lomonosovas“ išvyks iš Murmansko uosto ir kryps Šiaurės rytų Sibiro link – reaktorius turėtų nuplaukti 5 000 km.
Branduolinis kuras pirmajam Astravo elektrinės reaktoriui iš Rusijos turėtų būti pristatytas šių metų lapkritį, jį planuojama įkrauti 2019-ųjų vasarį, pareiškė Baltarusijos energetikos viceministras.
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) į laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą penktadienį transportuojamas pirmasis konteineris su panaudotu branduoliniu kuru.
Nuo 2010 metų nebeveikianti ir uždarymo projektus įgyvendinanti Ignalinos atominė elektrinė (IAE) gali naudoti laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą (B1).
Visagino savivaldybė siekia tikslinio regiono statuso, orientuojantis į branduolinio kuro panaudojimą. Taip regiono valdžia siekia išspręsti branduolinio kuro saugojimo problemą ir suteikti mokesčių lengvatas ateinančiam verslui.
Neseniai iš palydovų padarytos nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja tikriausiai ruošiasi arba galbūt jau pradėjo panaudoto branduolinio kuro perdirbimą savo pagrindiniame atominiame komplekse, kad išgautų plutonį, naudojamą branduoliniams užtaisams, trečiadienį pranešė vienas JAV strateginių tyrimų institutas.
Kazachstanas ir Jungtinių Tautų (JT) branduolinės priežiūros agentūra ketvirtadienį pasirašė sutartį dėl pirmo tarptautinės bendruomenės kontroliuojamo urano banko įsteigim; taip siekiama užtikrinti urano atsargas branduolinėms jėgainėms ir užkirsti kelią branduolinio ginklo platinimui.
Banke, kurį administruos Tarptautinė branduolinės energetikos agentūra (TATENA) ir kuris turėtų būti atidarytas 2014 metais, bus laikomos mažiau sodrinto urano atsargos.
Pasak Kazachstano užsienio reikalų ministro Erlano Idrisovo, šis bankas, kuris įsikurs šiaurinėje šalies da
Vengrija trečiadienį pranešė pasiekusi kompromisinį susitarimą su Europos Sąjungos branduolinės energetikos priežiūros institucija „Euratom“ dėl Budapešto planų paversti Rusiją vienintele branduolinio kuro tiekėja šalies Pakšo atominei elektrinei.
Pagal naują susitarimą, Rusija galės 10 metų tiekti kurą dviems naujiems elektrinės reaktoriams Vengrijos centrinėje dalyje.
„Turime susitarimą kokiu pagrindu ir kokia forma kuro tiekimas bus priimtinas visoms šalims – Vengrijai, „Euratom“ ir Rusijai“, – sakė vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas ( Zoltana