Aplinkosaugininkai praėjusią savaitę Kelmės rajone nustatė du medžiotojus, neteisėtai sumedžiojusius šerno patiną, jiems gresia netekti ne tik ginklo, bet ir traktoriaus, kuriuo gyvūnas buvo gabenamas doroti.
Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai per vieną dieną nustatė du brakonieriavimo atvejus Vilkaviškio rajone. Nustatytas asmuo upelyje pastatęs draudžiamus medžioklės įrankius – galūninius spąstus. Taip pat išaiškintas asmuo, neteisėtai sumedžiojęs ir išdorojęs suaugusį stirnos patiną.
Lietuvos medžiotojai atviru laišku kreipėsi į Seimo narius. Juo medžiotojai ragina parlamento atstovus nebūti suklaidintais, diskutuojant dėl naktinių matymų prietaisų įstatymo projektų – minėta įranga būtų galima naudoti tik kova prieš afrikinį kiaulių marą ir smulkiuosius plėšrūnus, naikinančius kiškius, stirnų jauniklius.
Šiaulių apygardos teismas apeliacinėje byloje dėl žiauraus elgesio su gyvūnais nuteisė gyvam šernui iltis karpiusius, audinę ir vietnamietišką kiaulę medžiokliniais šunimis pjudžiusius bei tai filmavusius septynis vyrus. Tarp jų – Radviliškio rajono tarybos narys Ernestas Mončauskas.
Liepos 16 d., šeštadienį, 12 val. Jurbarko raj. esančioje Raudonės pilyje vyks Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojama respublikinės medžioklės trofėjų parodos „Raudonė 2022“ atidarymo šventė.
Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė Seimo nario siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui, tačiau mano, kad Medžioklės įstatymo pataisas dar reikia tobulinti.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad medžioklė yra pavojinga pramoga, todėl medžiotojai, kaip ir automobilių vairuotojai, turėtų privalomai draustis.
Karas Ukrainoje rodo, kad kiekvienas rankoje laikantis ginklą gali būti naudingas savo šalies gynėjas. Šiame kontekste Lietuvos medžiotojai primena apie save ir biurokratines kliūtis.