Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą Vilniaus universitetas (VU) kolegoms šioje šalyje pasiūlė darbą pratęsti Lietuvoje – dėstytojai ar mokslo darbuotojai gali dėstyti ir vykdyti mokslinius tyrimus VU gyvai arba nuotoliniu būdu.
Pirmadienio duomenimis, kiek daugiau nei 70 procentų Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentų yra pasiskiepiję nuo COVID-19, taip pat vakcinuota ir apie 85 proc. universiteto personalo.
Artimas ir atviras mokytojo ir mokinio, dėstytojo ir studento ryšys – siekiamybė, skatinanti mokytis, tobulėti ir drąsiai užduoti rūpimus klausimus. Siekdamas pabrėžti, kaip svarbu yra kurti santykius ir išdrįsti klausti, Vilniaus universitetas inicijavo meninį projektą – virtualiąją parodą "Atverk pasaulį klausimais".
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia negalinti pasakyti, ar klaida buvo valdžios priimtas sprendimas, dėl kuriuo policijos pareigūnai skiepijimo prioritetų eilėje atsidūrė žemiau nei universitetų dėstytojai. Nors Vyriausybės atstovai pažadėjo dar šią savaitę nuo COVID-19 pradėti skiepyti policijos pareigūnus, jie trečiadienį prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją.
Nuo COVID-19 pradėjus skiepyti aukštųjų mokyklų dėstytojus, studentų prioriteto tvarka vakcinuoti neplanuojama, BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija.
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį pradeda nagrinėti skundą dėl Vilniaus universiteto (VU) taikomo ribojimo dirbti dėstytojams, vyresniems nei 65 metai.
Studijų ir mokslo įstaigose dirbančių dėstytojų ir tyrėjų algos didinti papildomai skirta 4,6 mln. eurų, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Studijų metai ir įprastai yra daug pastangų reikalaujantis laikotarpis, tačiau dabar, pasaulį ištikus koronaviruso pandemijai, studentų gyvenimas apsivertė 360 laipsnių kampu. Intensyvus gyvenimo ritmas, prie kurio buvo pripratusi didžioji dauguma studentų, vis labiau lieka užmarštyje.
Šių dienų demografinė situacija ir švietimo sistemos permainos diktuoja naujas tendencijas. Visos šalies mokyklose pastebimas vis didesnis pedagoginio personalo poreikis. Trūksta ne tik įvairių dalykų mokytojų, bet ir ugdymo įstaigų vadovų. Kauno miesto savivaldybė ėmėsi beprecedenčio sprendimo, dar 2018 metų vasarą pakviesdama universitetų dėstytojus įgyti papildomų kompetencijų ir dirbti mokytojais bei siekti mokyklų vadovų pareigų.