Ikiteisminiame tyrime dėl Kuršių marias nevalytomis nuotekomis teršusios „Grigeo“ grupės kartono gamybos įmonės „Grigeo Klaipėda“ bus daugiau įtariamųjų nei skelbta anksčiau, sako prokurorė.
Kretingos rajono savivaldybė gavo virš 134 tūkst. eurų vertės sąskaitų, kurias įvairios įmonės ir institucijos pateikė už Salantų ekologinės nelaimės padarinių šalinimą. Dar kelias dešimtis tūkstančių eurų gali kainuoti sodybos, kurioje buvo paslėptos talpyklės su naftos produktais, grunto utilizavimo darbai.
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) šią savaitę nusprendė, kad apie taršos incidentą Būtingės terminale ministerijai pranešęs Aplinkos apsaugos departamento specialistas Donatas Bagočius nuo pareigų buvo nušalintas neteisėtai.
Teršalų šaltinio paieškos Salantų miestelyje pribloškė ekologinės nelaimės tyrėjus. Paaiškėjus, kad Salanto upelis galėjo būti užterštas atitekančiu drenažo vandeniu iš vienos sodybos, kariškiai metalo detektoriais ištyrinėjo jos sklypą.
Vasarį į Kuršių marias tekėjo ir jas užteršė termofikacinis vanduo su rūsio grindų nuosėdomis, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).
Savaitę trukusi ekstremali situacija Salantuose, panašu, gali virsti ne ką lengvesniu teisminiu procesu. Aplinkosaugininkai skaičiuoja aplinkai padarytą žalą ir tikina, kad ji gali siekti dešimtis ar net šimtus tūkstančių eurų. Tačiau į klausimą, kas ją turėtų atlyginti, vis dar nėra atsakymų.
Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio aplinkosaugininkai ekskavatoriais kasinėję Salantų miestelio apylinkes, pagaliau atrado, iš kur į aplinką galėjo patekti dyzelinas. Požeminės drenažo sistemos tyrėjus nuvedė į miestelio pakraštyje esančią sodybą, kurios šeimininkai net neįtarė, kad jų sklype guli užkasta ne viena talpa su degalais.