Dažniausiai tėvai sako, kad ant vaikų rėkia, nes jie negirdi. Ne vaikų klausa yra bėda, o kad tėvai negali susivaldyti. Kokios rėkimo priežastys ir kaip susivaldyti, pokalbis su psichologe Jūrate Ašmante.
„Anksčiau pati gana daug šaukdavau ant savo dukrų norėdama, kad jos suprastų, ką noriu pasakyti. Šaukiau, nes erzino, kad manęs negirdi, kad nesielgia taip, kaip aš norėčiau. Šaukiau, nes neturėjau energijos“, – prisipažįsta lektorė, konsultantė Eglė Kislovski, nutarusi pati ieškoti išeičių ir padėti kitoms mamoms.
Besikeičiančios švenčių tradicijos atneša naujovių, viena jų – lėlė elfas, kuris nuo gruodžio 1-osios iki pat Kalėdų "stebi" vaikus ir "informuoja" Kalėdų Senelį apie atliktus gerus arba blogus darbus.
Kaunietės Ingos Galdikienės trečiajam sūnui Povilui – tik mėnuo. Inga su vyru Gediminu augina dar du sūnus – Adomą ir Mykolą. Šiuo metu visas mamos laikas ir dėmesys skiriamas vaikams, o šeimos verslu ritualinių paslaugų srityje rūpinasi vyras.
Įsikniaubęs į mobiliojo telefono ekraną vaikas – greičiau taisyklė, o ne išimtis. „Telefonai – ne blogis. Jie tampa blogiu, kai tėvai, nebežinodami, kaip susitvarkyti su savo vaiku, atsakomybę permeta išmaniesiems įrenginiams“, – įsitikinusi sąmoningos tėvystės mentorė Kristina Busilaitė.
Vaiko, ypač mokyklinio amžiaus, dienos režimas turi didelę įtaką jo psichologinės ir fizinės sveikatos stiprinimui. Ar iš tiesų tinkamai suplanuotas dienos ritmas gerins mokinio darbingumą, jo savijautą, atitolins nuovargį ir saugos sveikatą, kalbamės su Inga Globe, „Soulaction“ mokymų centro sąmoningų mamų klubo įkūrėja ir sąmoningos motinystės mokymų vedėja.
Nors vasara dar nesibaigia, LRT vaikų ir jaunimo turinio vyriausioji redaktorė Aistė Jūrė iki kaklo paskendusi darbuose. Atostogų mėnuo Portugalijoje, praleistas Porto mieste su dešimtmete dukra Ūla, leido jai kokybiškai pailsėti, atgauti jėgas ir subrandinti šaunių kūrybinių idėjų naujam LRT sezonui.
Vaiko teisių gynėjų siekiamybė, kad vaikai augtų pilnavertėje ir darnioje šeimoje, kurioje tėvai tinkamai auklėja vaikus. Deja, bet vis dar daug vaikų auga šeimose, kuriose santykis su tėčiu nėra pakankamai tvirtas, arba jis nesusiklosto darniai. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Aura Svetikienė aiškino, kad visapusiškam vaiko asmenybės vystymuisi svarbus tiek mamos / moters, tiek tėčio / vyro pavyzdys.
Kaip mokyklinio amžiaus vaikams padėti greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą ir mokymosi procesą? Psichologų vertinimu, dalis emocinių problemų yra laikinos, o moksliniuose tyrimuose netgi daroma prielaida, kad, įveikę pandemijos meto iššūkius, vaikai, pradėję savarankišką suaugusiųjų gyvenimą, gali būti psichologiškai atsparesni.
Mickevičių šeimos dienos sustyguotos minučių tikslumu: laikas – pareigoms, laikas – poilsiui, laikas – tiesiog būti. Griežtas dienos režimas padeda vaikams viską atlikti laiku, o apie pamirštas pareigas namuose primena ne bausmės, bet padariniai.