Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai svečius ir gyventojus kviečia gausiai skinti muilinę guboją ir taip prisidėti prie šio invazinio augalo naikinimo.
Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai jau pradeda naikinti visoje Lietuvoje augančius pavojingus invazinius augalus – Sosnovskio barščius. Pernai miškuose buvo išpurkšta 110 ha plotų, kuriuose vešėjo šis augalas. 2022 metais planuojama Sosnovskio barštį naikinti beveik 100 hektarų plote. Didžiausi Sosnovskio barščių plotai bus naikinami Kazlų Rūdos, Dubravos, Radviliškio ir Nemenčinės regioninių padalinių miškuose.
Nors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių. Praėjusiais metais Aplinkos ministerija tam skyrė daugiau kaip 500 tūkst. eurų. Raginame ir gyventojus, kurių aplinkoje – prie namų, sodų, sodybų veši Sosnovskio barščiai suskubti juos naikinti.
Tikėtina, kad Vilniuje, Lazdynų mikrorajone, Architektų gatvėje, pasodintas Baltažiedes robinijas gali tekti šalinti, nes jos įtrauktos į invazinių rūšių sąrašą, pranešama laidoje „Labas vakaras, Lietuva“.
Pievose ir patvoriuose pradėjusias žydėti ryškiai geltonas rykštenes aplinkosaugininkai ragina skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime šio invazinio augalo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos.
Anksčiau buvusi saugoma ir pajūrio puošmena laikyta muilinė guboja šiandien yra įtraukta į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą. Aplinkosaugininkai ją ragina negailint skinti ir taip daryti gera gamtai.
Vilniaus miesto taryba trečiadienį pritarė veiksmų planui, numatančiam invazinio augalo – Sosnovskio barščio gausos reguliavimą miesto savivaldybės teritorijoje iki 2022-ųjų.
Lietuvos savivaldybės iki liepos vidurio gali teikti paraiškas finansuoti Sosnovskio barščių naikinimą jų teritorijose, tam iš viso numatyta beveik 600 tūkst. eurų.