Europos Taryba ketvirtadienį pareikalavo visiškai uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 metų vasaros olimpinėse žaidynėse, kol tęsiasi Maskvos plataus masto invazija į Ukrainą.
Nors nuo tada, kai Rusija buvo pašalinta iš Europos Tarybos, jau praėjo daugiau nei metai, šioje žmogaus teisių organizacijoje tebedirba dešimtys Rusijos piliečių, kurie jai kelia nemenką diplomatinį galvos skausmą.
Europos Tarybos Komitetas prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą (CPT) sveikina policijos darbą, bet kritikuoja kalinimo sąlygas Lietuvoje.
Graikija turi aktyviau kovoti su netolerancija LGBTI, romų bendruomenėms bei migrantams, ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje paragino Europos Taryba.
Maža Balkanų respublika Kosovas teikia paraišką tapti Europos Tarybos nare. Vyriausybė Prištinoje pavedė Užsienio reikalų ministerijai imtis tam reikalingų žingsnių, sakoma pranešime. Užsienio reikalų ministrė Donika Gervalla-Schwarz netrukus po to asmeniškai perdavė paraišką organizacijos būstinėje Strasbūre, „Twitter“ pranešė ministerija.
Europos Tarybai (ET) trečiadienį pašalinus Rusiją iš narių dėl invazijos į Ukrainą, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijai jau seniai ne vieta pagrindinėje Senojo žemyno žmogaus teisių organizacijoje.
Europos Taryba trečiadienį žengė beprecedentį žingsnį ir dėl invazijos į Ukrainą pašalino Rusiją iš šios pagrindinės Senojo žemyno žmogaus teisių organizacijos.
Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį pranešė, kad pradeda šalies išstojimo iš Europos Tarybos procedūrą, didėjant spaudimui pašalinti Maskvą iš šios europinės žmogaus teisių organizacijos dėl karinės invazijos Ukrainoje.
Ukraina pirmadienį pareikalavo, kad Rusija nedelsiant būtų pašalinta iš Europos Tarybos, pareiškusi, kad ši šalis neturi teisės likti europinėje žmogaus teisių organizacijoje, kai įsiveržė į kaimyninę valstybę.