Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl incidento Klaipėdoje, Sąjūdžio parke. Tyrimo imtasi po ukrainiečių bendruomenės pranešimo apie suskaldytą atminimo lentą prie ukrainiečių pasodintų šešių liepaičių.
Sąjūdžio parke žaliuoja daugiau nei prieš metus sodintos liepaitės, kurias Klaipėdai padovanojo mieste prisiglaudę ukrainiečiai. Tačiau piktavaliai kūju ar kitu sunkiu daiktu sudaužė akmens plokštę, kurioje buvo įrašyti atminimo žodžiai klaipėdiečiams.
Ukrainiečiai nori tęsti lietuvių kalbos mokymąsi Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje. Nemažai jų patys skambina ir teiraujasi, ar šiemet planuojamos pamokos. Bibliotekininkai, pastebėję išaugusį poreikį, jau svarsto jas grąžinti.
Daugiau nei metus trunkantis karas Ukrainoje išginė iš tėvynės tūkstančius žmonių, kurių dalis saugią užuovėją rado ir mūsų mieste. Klaipėdoje veikiančio Tautinių kultūrų centro vadovė Jelena Butkevičienė neslepia, jog tai, kaip šie žmonės jausis artimiausioje ateityje, priklausys ir nuo naujos Klaipėdos tautinių mažumų tarybos politikos.
Besitęsiant karui Ukrainoje, į Klaipėdos mokyklas tebeplūsta ukrainiečių vaikai. Dalis mokosi jau metus, per kuriuos pramoko lietuvių kalbos, kiti palieka Klaipėdą ir išvyksta į gimtąją Ukrainą arba kitas Europos šalis.
Klaipėdoje gyvenantys ukrainiečiai pernai birželį padovanojo miestui liepaičių, kurios turėtų ilgus metus džiuginti miestiečius už jų svetingumą karo pabėgėliams. Medžiai prigijo, o akcijos iniciatoriai pastatė atminimo lentą, tačiau jau netrukus bloga linkintieji ją apmėtė akmenimis.
Kasdien mirčiai į akis žiūrintys Ukrainos žmonės bando nepalūžti ir stengiasi padėti saviškiams. Mūsų mieste prisiglaudusių karo pabėgėlių gyvi liudijimai sukrečia.
Tarptautinėje ukrainiečių mokykloje prasidėję pokyčiai – džiuginantys. Nors dar susiduriama su tam tikromis problemomis, daugumą jų tikimasi išspręsti jau po Naujųjų metų.
Tarptautinei Ukrainos mokyklai Klaipėdoje dar nepavyko atverti durų mokinukams – mokyklos vadovas šiomis dienomis labai tikisi rasti kelis šimtus kėdžių, stalų ir lentų.
Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovės Romenos Savickienės ir jos kolegų pagrindinė misija iki karo Ukrainoje buvo skleisti žinią turistams apie uostamiestį, kad jie vėl norėtų čia sugrįžti. Tačiau į Lietuvą plūstelėjus pabėgėliams, viskas pasikeitė. Turizmo centro darbuotojams teko ir visai nauja patirtis – priimti ne turistus, o savo namų netekusius ukrainiečius. Nepaisant skaudžių priverstinės viešnagės aplinkybių, Klaipėdą jie nuo šiol prisimins šilčiausiais žodžiais.