Apie 600 gyventojų turinčiuose Juragiuose planuojama statyti patalpas, kur gyvens dešimt psichikos negalią turinčių asmenų. Tokie planai sukėlė gyventojų nepasitenkinimą.
Per Kalantines Kaune lankėsi 1989 m. Rygoje bandęs susideginti Elijas Ripsas. Po trejų metų susideginęs Romas Kalanta galbūt žinojo apie E.Ripso protestą ir buvo jo paveiktas.
Ukrainiečiai vertina lietuvių žygius, kuriais reikalinga parama operatyviai nugabenama iki karščiausių taškų. Šįkart – apie vieną tokių kelionių, kai į Ukrainą iškeliavo ir „Kauno dienos“ surinkta parama.
Cerebrinio paralyžiaus kaustomos penkerių Aistės mama viliasi, kad dukra galės lengviau judėti. Viltį mergaitei vasarį padovanojo sostinės medikai, atlikę mažylei sudėtingą operaciją.
Kariniu požiūriu stiprios Skandinavijos šalys sustiprintų NATO, bet jų siekis sulaukė ne tik aplodismentų. Ukrainos Aljansas neįsileidžia, o kai kurių ES šalių politikos nepakeitė nei karas Ukrainoje.
Daugiau kaip dešimtmetį Ukrainoje gyvenimą kūręs daugiškis Tomas prasidėjus karui į Lietuvą parsivežė šeimą, bet retkarčiais vis nuvyksta į apgriautą Irpinę, kurioje vos prieš metus įsigijo butą.
Prieš 50 metų susideginęs Romas Kalanta sovietiniam režimui tapo suklupimo akmeniu. Jį bandė sumenkinti ir nuspirti. Bet, anot Biblijos, akmuo, kurį statytojai atmetė, tapo kertiniu.
Į Lietuvą jau sugrįžo Ukrainoje kurį laiką dirbę mūsų šalies medikai. Viena jų – Kauno klinikų Ortopedijos-traumatologijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Mereškevičiūtė.
„Jis nuolat mums gyrėsi esantis statybų magnatas ir sakė, kad turime būti dėkingi, galėdami iš jo mokytis“, – taip „Maxturo“ direktorių Gediminą Leoną apibūdino buvusi buhalterė. Finansininkė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) atvirai „Kauno dienai“ pasakojo, kad ne su visais žmonėmis buvo elgiamasi sąžiningai. Šie skundais užvertė teisininkus.
Vilkijos centre stovi penkiakampėmis žvaigždėmis pažymėtas paminklas sovietiniams kariams atminti. Istoriniai šaltiniai byloja, kad ten palaidoti stribai, žudę Lietuvos partizanus.