Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje antradienį baigėsi darbuotojų skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze, – paskiepyta 1700 darbuotojų, daugiau nei puspenkto šimto – jau ir antruoju skiepu.
Antrąją vakcinos nuo COVID-19 dozę jau gavo 1624 Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir 454 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės medikai.
Iki šios savaitės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės intensyvios priežiūros ir reanimacijos skyrius sunkiai sergantiems koronaviruso infekcija ligoniams veikė tik Šilainiuose esančiame šios gydymo įstaigos padalinyje, neoficialiai vadinamame „kovidine ligonine“.
Iš viso per pirmadienį ir antradienį LSMU Kauno ligoninėje bus paskiepyta 400 gydytojų ir slaugytojų. Dar apie 100 darbuotojų sekmadienį yra pasiskiepiję LSMU Kauno klinikose.
Augant COVID-19 pacientų mastams juos gydančios LSMU Kauno ligoninės atstovai teigė jau trečią kartą padidinę lovų skaičių. Jei situacija dar labiau pašlytų, erdvių jį didinti galbūt ir atsirastų, tačiau gali pritrūkti medikų ir slaugos specialistų.
Su pandemija padeda kovoti ir šauliai – kai kurie tapo COVID-19 pacientus gydančios LSMU Kauno ligoninės savanoriais. Jie ne tik perveža ligonius, kai prireikia – ir viruso pakirstų aukų kūnus.
Kauno ligoninės slaugytojos prabilo apie nepakeliamas darbo sąlygas. Ir pandemija čia niekuo dėta. Ligoninės vadovai neslepia, kad situacija yra itin sudėtinga, todėl visiems reikia susitelkti.
Medicinos studentai jaučiasi išnaudojami: LSMU Kauno ligoninė dirbti su COVID-19 sergančiais pacientais ieško savanorių, kurie dirbtų ir naktinėse pamainose, tačiau už tai negautų atlygio. Teigiama, kad kai kurios kitos ligoninės tam ne tik įdarbina medicinos studentus, bet ir siūlo jiems 100 proc. siekiančius priedus.